Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   1 procent dla dzieci poczętych...
0

1 procent dla dzieci poczętych...

Jednego procenta naszych podatków, nie możemy przekazać bezpośrednio dzieciom poczętym (są jeszcze w brzuszku u Mamy), możemy jednak przekazać go jednej z organizacji społecznych, które bronią ich życia i pomagają ich matkom:

Jak to zrobić?

1. Emeryci i Renciści, którzy nie mają innych dochodów mogą pobrać s pecjalny druk PIT-OP można wypełnić go podając swoje dane oraz nazwę organizacji pro-life i jej KRS, oraz podpisać. A następnie zanieść go (biorąc potwierdzenie na kopii) lub wysłać listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, do swojego Urzędu Skarbowego. Może powiecie o tym Babci i Dziadkowi oraz innym znajomym?

Druk można pobrać lub wydrukować tutaj (link)

W prawym górnym rogu klikamy ikonkę „Pobierz” lub „Wydrukuj”

2. Jeśli sami rozliczamy PiT to w odpowiedniej rubryce wpisujemy nazwę i KRS organizacji pro-life.

Uwaga: w obu wypadkach warto wyrazić zgodę na przekazanie organizacji naszych danych osobowych, w tym e-maila lub adresu wtedy otrzymamy podziękowanie co będzie potwierdzeniem że Urząd Skarbowy zrealizował naszą decyzję (można podać też e-maila innej osoby która przekaże informacje)

3. Numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) możemy odnaleźć podając nazwę organizacji na stronie Ministerstwa Finansów, oraz na podanych niżej stronach organizacji. Celowo nie podaje KRS aby uniknąć pomyłek.

http://www.finanse.mf.gov.pl/pl/pp/wyszukiwarki/wyszukiwarka-opp

4. Organizacje pro-life można podzielić je na trzy grupy.

4.1. Pierwsza z nich, to organizacje które działają od dawna, koncentrując się na ukazywaniu piękna i świętości życia oraz jego obronie.

Jest wśród nich fundacja „Głos dla Życia” (link) z Poznania, o której działalności edukacyjnej polegającej na rozdawaniu „Małego Jasia” młodzieży, pisałem na blogu. http://glosdlazycia.pl/kontakt/

4.1.2. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z Krakowa. Jedną z form ich działalności jest pomoc samotnym matkom oraz rodzinom wielodzietnym. Inne to pocztówki świąteczne i ulotki „pro life” oto adres jej strony www http://federacjazycia.pl

4 .1.3. Human Life International (Poland) to organizacja o zasięgu światowym https://www.hli.org.pl/pl/

4.2. Druga grupa organizacji „pro life” organizuje coroczne marsze w wielu miastach.

4 .2.1. Organizatorzy „Marszu dla Życia i Rodziny” http://marsz.org

Nazwa Organizacji „Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny”

poza organizacją marszy czyni ona także wiele dobrego.

4.2.2. Organizatorzy „Marszu Świętości Życia” http://marszprolife.pl/index.php/kontakt/ (nie można przekazać 1 procenta)

4.3. Trzecia grupa to organizacje najbardziej radykalne i aktywne, które ukazują prawdę o aborcji licząc że może to doprowadzić do pokuty i nawrócenia.

(Uwaga na stronach mogą być zamieszczone drastyczne obrazy)

4.3.1. Fundacja „Życie i Rodzina” http://zycierodzina.pl/kontakt/

Zebrała 830.000 podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”

4.3.2. Fundacja „Pro prawo do życia” obecnie organizuje akcję „Szpitale bez aborterów” i pikiety pro-life. http://stopaborcji.pl/kontakt/

Ten wpis czytano 21 razy.
Odsłon: 37034
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Marzec 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »