Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   1 procent dla dzieci poczętych...
0

1 procent dla dzieci poczętych...

Wśród ekologów popularne jest hasło "ratujmy kobiety". Jak jednak ratować konkretne kobiety? Można to uczynić do 30 maja 2018 a.D. jeśli rozliczyliśmy PIT w terminie (zwykle do 30 kwietnia 2018) i nie wskazaliśmy 1 procenta dla OPP lub w każdym momencie. Jak to uczynić?

Można to zrobić na dwa sposoby:

1) Jeśli w terminie rozliczyliśmy PiT jednak nie wskazaliśmy OPP dla której przeznaczamy 1%

Wystarczy złożyć do  30 maja 2018 roku (decyduje data stępla pocztowego lub potwierdzenia przekazania w urzędzie lub przez internet) korektę zeznania podatkowego. W prawym górnym rogu klikamy ikonkę „Pobierz” lub „Wydrukuj”

Jeśli sami rozliczamy PiT (lub z małżonkiem) to do 30 maja 2018 roku składamy koretkę zeznania w odpowiedniej rubryce wpisujemy nazwę i KRS organizacji pro-life.

Uwaga: Warto wyrazić zgodę na przekazanie organizacji naszych danych osobowych, w tym emaila lub adresu wtedy otrzymamy podziękowanie co będzie potwierdzeniem że Urząd Skarbowy zrealizował naszą decyzję (można podać też emaila innej osoby która przekaże informacje)

3. Numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) możemy sprawdzić podając nazwę organizacji na stronie Ministerstwa Finansów, oraz na podanych niżej stronach organizacji (aby nie paść ofiarą oszustwa lub pomyłki). Na tej samej stronie po wpisaniu KRS pojawi się nazwa organizacji.

http://www.finanse.mf.gov.pl/pl/pp/wyszukiwarki/wyszukiwarka-opp

Czy warto przekazywać 1 procent na organizację czarnych marszy? Wydaje mi się że nie, bowiem wtedy nie tylko nie ratujemy kobiet zmuszanych do aborcji, ale przyczyniamy się do zabijania dzieci poczętych. A zatem jak ratować kobiety i ich dzieci poczęte? Przeznaczyć 1% na jedną z poniższych organizacji i/lub wpłacić dotację na te organizację.

Odliczanie tych dotacji (od podatku za dany rok) jest trochę skomplikowane, trzeba dać poprawny tytuł przelewu decydując o przeznaczeniu dotacji na określony cel zawarty w przepisach prawa...

4. Organizacje pro-life można podzielić je na trzy grupy.

4.1. Pierwsza z nich, to organizacje które działają od dawna, koncentrując się na ukazywaniu piękna i świętości życia oraz jego obronie.

4.1.0. Fundacja "Małych Stópek"  ze Szczecina wspiera duchowo oraz finansowo matki dzieci poczętych, oraz już narodzonych. Zatem jeśli drogi Ekologu chcesz naprawdę "ratować kobiety", to przekaż swój 1 procent na tą Fundację. 

Strona www: www.dlazycia.info 
Kontakt: http://dlazycia.info/kontakt/
KRS:  0000048068 (należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej) dopisujemy w rubryce Cel szczegółowy: "Małe Stópki"  (poniżej dokładny opis)
http://dlazycia.info/1-w-100-przeznaczony-na-pieluchy/

4.1.1. Jest wśród nich fundacja także „Głos dla Życia” (link) z Poznania, o której działalności edukacyjnej polegającej na rozdawaniu „Małego Jasia” młodzieży można przeczytać .


http://glosdlazycia.pl/kontakt/

4.1.2. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z Krakowa. Jedną z form ich działalności jest pomoc samotnym matkom oraz rodzinom wielodzietnym. Inne to pocztówki świąteczne i ulotki „pro life” oto adres jej strony www http://federacjazycia.pl

4 .1.3. Human Life International (Poland) to organizacja o zasięgu światowym https://www.hli.org.pl/pl/

4.2. Druga grupa organizacji „pro life” organizuje coroczne marsze w wielu miastach.

4 .2.1. Organizatorzy „Marszu dla Życia i Rodziny” http://marsz.org

Nazwa Organizacji „Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny”

poza organizacją marszy czyni ona także wiele dobrego.

4.2.2. Organizatorzy „Marszu Świętości Życia” http://marszprolife.pl/index.php/kontakt/ (nie można przekazać 1 procenta)

4.3. Trzecia grupa to organizacje najbardziej radykalne i aktywne, które ukazują prawdę o aborcji licząc że może to doprowadzić do pokuty i nawrócenia.

(Uwaga na stronach mogą być zamieszczone drastyczne obrazy)

4.3.1. Fundacja „Życie i Rodzina” http://zycierodzina.pl/kontakt/

Zebrała 830.000 podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”

4.3.2. Fundacja „Pro prawo do życia” obecnie organizuje akcję „Szpitale bez aborterów” i pikiety pro-life. http://stopaborcji.pl/kontakt/


Ten wpis czytano 59 razy.
Odsłon: 44357
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Grudzień 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »