Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   (A12) Prawo do życia chorych dzieci
0

(A12) Prawo do życia chorych dzieci

Link na początek tekstu (A1)

W roku 2012 w Sejmie była omawiana ustawa o ochronie prawa do życia chorych dzieci poczętych. Jej celem jest usunięcie z ustawy zapisu pozwalającego na aborcję dziecka poczętego u którego stwierdzono chorobę np. Zespół Downa. Osobiście uważam że jest to słuszne chore dzieci należy leczyć a nie odmawiać im prawa do narodzin.

Fundacja „Pro” zorganizowała akcję wysyłania maili do posłów Platformy Obywatelskiej której efektem było skierowanie ustawy do Komisji Sejmowych. Jednak w wyniku nacisków sił wrogich życiu i narzuconej dyscypliny głosowania wielu posłów w kolejnym głosowaniu nie głosowało już za życiem i ustawa została odrzucona.

Jednak obrońcy życia nie dali za wygraną. Ustawa została zgłoszona do Sejmu po raz kolejny. Tym razem zebrano 400 tysięcy podpisów. Podpisy zebrane na formularzach papierowych można wysyłać do 15 września 2013 A.D. zostaną one policzone ale nie będą już przekazywane do Sejmu. Formularzy nie można już wydrukować ze strony fundacji.

Fundacja Pro organizuje akcje społeczną mającą na celu zachęcenie posłów do ochrony życia dzieci poczętych. Na stronie http://www.ratujdzieci.pl znajdował się dokładny opis tej akcji. Podane są tam maile, telefony i adresy tylko posłów PO i PSL. Można wziąć udział w tej akcji do czego gorąco zachęcam.

Natomiast na stronie http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/poslowie_okregi.xsp można znaleźć listę województw, możemy wybrać swoje województwo a następnie odnaleźć listę posłów ze swojego okręgu wyborczego, wybierając danego posła widzimy informacje o nim, w tym adres poczty elektronicznej na który możemy napisać e-mail z prośbą o głosowanie w obronie życia chorych dzieci poczętych.

Jak się okazało mimo tych akcji większość posłów odrzuciła
projekt chroniący życie dzieci poczętych. Byli to posłowie RP, SLD, ID oraz aż 160 posłów Platformy Obywatelskiej.
W związku z tym zachęcam do nie głosowania na tą partię w kolejnych wyborach. Nie ma kompromisu w obronie życia.

W tym miejscu pragnę napisać inicjatywach budujących cywilizację życia i miłości.

Jedną z nich jest Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Warszawie. www.adopcja.pl. Ośrodek ten pomaga w adopcji dzieci, prowadzi też działalność wychowawczą dla młodzieży. Prowadzi także telefon zaufania (22) 619-63-95 pod hasłem „Pomoc Matce – Życie dziecku”.

Istnieje wiele stowarzyszeń zajmujących się pomocą dzieciom z zespołem Downa oto link www.ospdzd.com/linki/inne-stowarzyszenia-i-fundacje

Ciąg dalszy tekstu... (A13) "Prawo do życia robotników" link

Ten wpis czytano 437 razy.
Odsłon: 61586
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Listopad 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »