Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   (A13) Prawo do życia robotników
0

(A13) Prawo do życia robotników

Link na początek tekstu (A1)

Prawo do życia robotników

Ksiądz Michael Quist w książce pt. „Zwierzenia Serdeczne” pisze w punkcie 390:

 „To co jest prawdą w sprawie przerywania ciąży, odnosi się także do wszelkiego zamachu na życie. Są poronienia, które nazwa się „wyrokami śmierci” a także „wypadkami przy pracy”. Są poronienia które są następstwem przebywania w „niezdrowych domach i dzielnicach”, złych „warunkach pracy”, „głodu na świecie”, „niedorozwoju”, pod wszelką jego postacią... Każdego roku umierają dziesiątki milionów ludzi, którzy się urodzili, a którym odebrano życie, nie pozwalając by ono mogło jeszcze długo się rozwijać. Bóg zażąda od nas zdania sprawy za to życie niesprawiedliwie przerwane.”

„Dlaczego dla niektórych ludzi te przypadki śmierci nie są równie „gorszące” jak śmierć zadana dzieciom w łonach ich własnych matek? Czy dlatego że nie były one zamierzone i prawdopodobnie nie były wprost wywołane? Czy może dlatego że my wszyscy ponosimy za nie wspólną odpowiedzialność? Na pewno są różne są okoliczności i nikt nie może wyrokować o czyjejś odpowiedzialności , ale nie bądźmy obłudnikami. Nie ma wielu rodzajów życia. Dlatego zgłaszając pretensję do obrony życia, chcąc być prawdziwym i zasługującym na wiarę, trzeba bronić go na wszystkich frontach i z taką samą żarliwością”

Wydaje mi się że niepodejmowanie tematu wyzysku i niesprawiedliwości społecznej jest pewną słabością obrońców życia. Zatem zainspirowany powyższymi słowami ks. Michaela Quista podejmę ten temat.

Obecnie pod hasłem walki z kryzysem (który zresztą jak powiedział Premier już się skończył) wprowadzono bardzo niekorzystne dla pracowników zmiany w Kodeksie Pracy. Polegają one m. in. na tym że za zgodą związków zawodowych lub przedstawicieli Pracowników Pracodawca może zmuszać Robotników do pracy po 12 godzin dziennie nawet przez pół roku. Nie może być na to zgody, gdyż godzi to w Rodzinę i prawo Pracowników do odpoczynku.

Związki zawodowe zorganizowały czterodniowe wielkie manifestacje w Warszawie. Osobiście uważam je za słuszną i bardzo potrzebną reakcję pracowników na zamach na ich czas wolny uczyniony przez Sejm a konkretnie PO i PSL.

Koniec bloku "Pro-Life"

Ciąg dalszy tekstu... (A14) "To jest także Twoja Sprawa" link

Ten wpis czytano 487 razy.
Odsłon: 65839
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Styczeń 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »