Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   (A16) Modlitwa w intencji Ojczyzny
0

(A16) Modlitwa w intencji Ojczyzny

Link na początek tekstu (A1)

Niedawno w Polsce pojawiła się inicjatywa osób świeckich „Krucjata Różańcowa w Intencji Ojczyzny” (strona internetowa www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl ) Zachęcają oni do odmawiania codziennie dziesiątki Różańca świętego w intencji Ojczyzny. Rozpoczynamy krótką modlitwą o to by Polska była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Podobna inicjatywa na Węgrzech przyniosła błogosławione owoce, naród się zjednoczył i wybrał do władzy uczciwych polityków.

Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego opracowane przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego są zdumiewająco aktualne w obecnej sytuacji społeczno-politycznej naszego Narodu.

Można z nimi zapoznać się w internecie na stronie
www.wyszynski.psur.pl/sluby.php

Tutaj publikuje tylko niektóre:

Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego

Wielka Boga-Człowieka Matko!

Bogarodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!

Królowo świata i Polski Królowo!

(...)

Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym Królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.

Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy! (...)

Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady! Przyrzekamy Ci, z oczyma utkwionymi w żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia.

Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym.

Dar życia uważać będziemy za największą Łaskę Ojca wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu.

Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

Matko Chrystusowa i Domie Złoty! Przyrzekamy Ci stać na straży nierozerwalności małżeństwa, bronić godności kobiety, czuwać na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne.

Przyrzekamy Ci umacniać w rodzinach Królowanie Syna Twego Jezusa Chrystusa, bronić czci Imienia Bożego, wszczepiać w umysły i serca dzieci ducha Ewangelii i miłości ku Tobie, strzec prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych.

Przyrzekamy Ci wychować młode pokolenie w wierności Chrystusowi, bronić je przed bezbożnictwem i zepsuciem i otoczyć czujną opiekę rodzicielską.

Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

Zwierciadło Sprawiedliwości! Wsłuchując się w odwieczne tęsknoty Narodu, przyrzekamy Ci kroczyć za Słońcem Sprawiedliwości, Chrystusem, Bogiem naszym.

Przyrzekamy usilnie pracować nad tym, aby w Ojczyźnie naszej wszystkie dzieci Narodu żyły w miłości i sprawiedliwości, w zgodzie i pokoju, aby wśród nas nie było nienawiści, przemocy i wyzysku.

Przyrzekamy dzielić się między sobą ochotnie plonami ziemi i owocami pracy, aby pod wspólnym dachem domostwa naszego nie było głodnych, bezdomnych i płaczących.

(…)

Zgłoszenie przystąpienia do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę można przesyłać na adres:

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

ul. Kordeckiego 2

42-255 Częstochowa.

Myślę że warto także modlić się za polityków. Można na przykład modlić się codziennie Apelem Jasnogórskim lub różańcem za jednego wybranego polityka, o jego nawrócenie i nieskuteczność jego złych działań.

Dalsze wpisy miały być w kolejne niedziele jednak nie udało się
ma to tą dobrą stronę że niniejszy wpis był przez dłuższy czas na topie, a przecież modlitwa za Ojczyznę jest bardzo ważna.

Ciąg dalszy tekstu... (A17) "Ostrożnie z demonami" link 

Ten wpis czytano 598 razy.
Odsłon: 61588
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Listopad 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »