Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Beznadziejne Halloween?
0

Beznadziejne Halloween?

Znany i lubiany przez ekologów zespół „Na zdrowie” śpiewa: „ Gdy wszyscy święci idą do nieba, tańczyć nie wolno, ale szybko trzeba!” I rzeczywiście 1 listopada, dzień w którym wspominamy wszystkich świętych, powinien być dniem radosnym, pogodnym. Tymczasem od pewnego czasu w Polsce organizuje się wzorem USA tzw. „zabawy halloweenowe”. Czy jednak w towarzystwie wampirów, potworów, strachów itp. można odnaleźć pokój serca i prawdziwą radość? Wątpię…

Jest to raczej nieudolna i skazana na porażkę, próba oswojenia śmierci i grozy przez wyśmianie jej.

Śmierć człowieka który wybiera życie i czyni dobro, jest w gruncie rzeczy bardzo radosnym wydarzeniem. Jest to spotkanie u bram Nieba z Dobrym Ojcem, który za wierność pierwotnej miłości pragnie pragnie obdarzyć go szczęściem, pokojem i radością. Nawet Ty Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku możesz stać się dobrym człowiekiem. Niemożliwe? Jak powiedział Archanioł Gabriel Matce Bożej: „dla Boga nie ma nic niemożliwego”.

A zatem drogie Dzieciaki… co robić? Poprosić rodziców o zwolnienie z imprezy halloweenowej w szkole! (nikogo nie można do tego zmuszać!!!) i zebrać koleżanki i kolegów na Bal Wszystkich Świętych lub Rodzinne Opowieści o Świętych (w tym świątobliwych osobach z Rodziny).

Że mało czasu? Że trzeba odrobić lekcję? Nie żartujcie! Z pomocą Aniołów Stróżów dacie radę wszystko zorganizować. A Rodzice na pewno Wam w tym pomogą i pobłogosławią.
Instrukcja dla Rodziców (link)

"Święty uśmiechnięty" (Arka Noego)
Na dole teledyski...

Naśladujmy świętych, bo życie jest zbyt cenne by tracić czas na banie się strachów i upiorów, lub zabawę w straszenie innych.

z Panem Bogiem Wujaszek Wania (Stary Niedźwiedź)

PS. Zapraszam na „Holy Wins" "Marsz Wszystkich Świętych” "Pochód Wszystkich Świętych" i „Bal Wszystkich Świętych” oraz "Noc Świętych" (nocne czuwanie ze świętymi dla młodzieży). Więcej informacji w internecie: Tutaj przedstawiona jest idea Natomiast konkretne propozycje znajdziecie wpisując powyższe hasła i nazwę waszej  miejscowości w wyszukiwarkę.

Możecie szukać też na stronach parafialnych albo dziecezji. Mapka Diecezji (aby znaleźć stronę swojej diecezji jeździmy myszką po mapce po prawej tak długo aż znajdziemy swoją diecezję wtedy klikamy, w opisie każdej diecezji zwykle na górze znajduje się strona www, klikamy i mamy stronę diecezji...)

PS2. A dzieciom które, będą usiłowały was nastraszyć dajcie Boże Krówki (mapa punktów sprzedaży można wpisać lokalizację) lub Anielskie Krówki (można zamówienie odebrać za maksimum 2 dni robocze w Tychach ul. Norwida 2) z cytatami ze świętych lub z Pisma Świętego. Można je kupić na przykład w zacnej księgarni katolickiej na ulicy Miodowej 17/19 w Warszawie jest ona czynna w piątek 2 listopada 2018 roku od 9.00 do 15.00. Oto Link do mapki do tej księgarni.

 

 

Ten wpis czytano 70 razy.
Odsłon: 59900
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Październik 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »