Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Do tańca czy do Różańca? (spotkanie ekologa z pro-liferami)
0

Do tańca czy do Różańca? (spotkanie ekologa z pro-liferami)

- Hurra, nareszcie Was spotykam. Już myślałem że Was też aresztowali,tak jak Mery Wagner. Dobrze że jesteście. Fajnie. Powiedzcie jak mogę bronić dzieci poczętych? To przecież moi Bracia i Siostry.

 [Poprzednia rozmowa jest pod tym linkiem]

- Odprowadzaliśmy Mery Wagner na lotnisko. A potem było trudno nas spotkać bo obaj mamy pełne ręce roboty "Pro Life"  

- A to ciekawe! Co się dzieje?

- Teraz we wrześniu 2016 a.D. jest szansa aby wprowadzić pełną ochronę prawną dzieci poczętych.

- Nie rozumiem o co chodzi?

- Chodzi o to aby dziecko poczęte było chronione w każdym wypadku.

- Także jeśli jest ono owocem gwałtu???

- Oczywiście. Przecież gwałciciel może zostać skazany na więzienie i słusznie bo jest winien. Natomiast nie ma powodu aby dziecko poczęte skazywać na karę śmierci.

- Rozumiem ten argument, ale co gdy dziecko poczęte ma podejrzenie nieuleczalnej choroby?

- Wtedy też należy je chronić. Miarą cywilizacji jest stosunek do najsłabszych, chorych, biednych, niepełnosprawnych, nie ma powodu aby zabijać chore dzieci poczęte.

- Zgadzam się. Trzeba je leczyć.

- No dobrze ale przyznacie że rodzice są w bardzo trudnej sytuacji.

- Tak to prawda. Dlatego Państwo powinno im udzielić wszelkiej możliwej pomocy, prawnej, psychologicznej, materialnej jest to zawarte w obu projektach ustaw.

- To są jakieś dwa projekty ustaw? Co mają wspólnego?

- Oba projekty gwarantują pełną ochronę życia dziecka poczętego w każdym przypadku, oraz zawierają zapisy o pomocy dla rodziców dzieci.

- A jakie są różnice?

- Projekt autorstwa Fundacji "Pro - Prawo do życia" zawiera także możliwość karania matki dziecka poczętego, jednak Sąd może nawet bez uzasadnienia odstąpić od wymierzania kary.

- A drugi projekt?

- Autorzy drugiego projektu, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia uważają że matka dziecka poczętego, która często bywa zmuszana do aborcji, ponosi ogromne konsekwencje zdrowotne i psychologiczne tego czynu i dlatego nie powinna być karana w żadnym wypadku.

- Rozumiem, mnie to przekonuje jak można poprzeć ten drugi projekt?

- Można podpisać petycje na stronie www.kochamykazdedziecko.pl albo też na tej stronie wydrukować formularz papierowy i zbierać podpisy. Właśnie to robię.

- Słyszałem o akcji dzwonienia do posłów.

- Tak tą akcje organizuje Fundacja "Pro - Prawo do życia". Ostatnio w paru miastach wywieszono plakaty zachęcające do dzwonienia do posłów.

- Partia Zieloni zgłosiła je nawet do Prokuratury ich zdaniem nie należy ukazywać tak drastycznych zdjęć.

- A to właśnie mnie dziwi, przecież obrońcy zwierząt często ukazują cierpiące zwierzęta protestując przeciw ich dręczeniu, dlaczego dzieci poczęte miałyby być traktowane gorzej niż zwierzęta? 

- Do akcji dzwonienia do posłów można dołączyć podając swoje dane w formularzu na stronie
Tu jest link

- A co robicie poza tym?

- Modlimy się. Odmawiamy Różaniec w intencji  uratowania dziecka poczętego, jest to Duchowa Adopcja.

- Tylko jedna dziesiątka dziennie. Może dołączysz do nas. Zaczyna się zawsze w święto Matki Bożej w Kościele, są trzy dni przygotowania.

- No cóż. Wprawdzie jestem chłopakiem do tańca i do Różańca, ale Różańca nigdy nie odmawiam to takie staroświeckie...

- Zgadzam się Różaniec Święty to bardzo starodawna modlitwa, pochodzi z XI wieku. Od wieków składała się z trzech części: radosnej, bolesnej, chwalebnej. Każda część składa się z pięciu tajemnic. Chętnie o tym więcej opowiem...

- To może innym razem teraz się spieszę chce napisać wniosek o wprowadzenie w Warszawie darmowej komunikacji miejskiej. Tu mam link do tej akcji ekologicznej

- Poczekaj. Chce powiedzieć tylko że ja się z Tobą
nie zgadzam. Różaniec się zmienia. Niedawno bo w 2002 roku Jan Paweł II dodał do niego część światła. A tu zobacz, masz ulotkę...


- O co to? Zaraz przeczytam: aplikacja Powerbank for Life. To aplikacja na komórki dostępna w sklepach Gogle Play oraz App Store, na stronie  www.Powerbank4Life.com można znaleźćwięcej informacji. A to ciekawe.  

- Zobacz. Aplikacja zawiera tekst codziennej modlitwy, rozważania do jednej tajemnicy Różańca Świętego dziennie, a także możliwość ustawienia przypomnienia o modlitwie.

- O nawet jest zdjęcie dziecka w danym tygodniu ciąży. Niesamowite. No jeśli to takie bajery rowery to chyba podejmę się tej Duchowej Adopcji.

- Fajno!

- Dziękujemy w imieniu dzieci poczętych :) :)

- A może już teraz poza wymienionymi wyżej akcjami mógłbym w necie podpisać jakąś petycję w obronie dzieci poczętych albo wolności sumienia?

- Oczywiście Tu jest petycja w obronie polskiej lekarki z Norwegii która nie chce dokonywać wczesnej aborcji

- Ależ przecież Norwegia dba o prawa człowieka.

- Tak, ale nie każdego. Dzieci poczęte są zabijane. A katolicy są zwalniani z pracy za postępowanie zgodne z sumieniem.

- Powiedz raczej pro-liferzy. Jest wielu szlachetnych ludzi którzy bronią życia dzieci poczętych a nie są katolikami.

- Dzięki. Zanim Was poznałem, myślałem że chcecie mnie jako ekologa spalić na stosie, tak pisali w prasie ekologicznej...

- Spokojnie, to nie te czasy. Poczytaj sobie Jana Pawła II

- A poza tym bardzo lubimy z Tobą dyskutować. 

- I co jeszcze mogę podpisać?

- A na moim blogu więcej petycji, tylko trochę nieaktualne. Tutaj masz link

- Nie opowiadaj! Wczoraj aktualizowałeś. To wspaniałe petycje! Chętnie podpiszę zmieniając w ten sposób świat  na lepszy i trochę bardziej humanitarny. Najbardziej podoba mi się druga część "Na skróty" linki bezpośrednio do petycji pogrupowane według tematów. Widzę że dotyczą nie tylko kwestii obrony życia Dzieci Poczętych. Każdy link jest dokładnie opisany więc podpisuję tylko te petycje które popieram.

Tu jest link do kolejnej rozmowy ekologa z pro-liferami pt. "Jest-ryzyko? Jest-zabawa!
 
Ten wpis czytano 450 razy.
Odsłon: 66876
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Luty 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     
zobacz wszystkie wpisy »