Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Dyskusja na temat szczepionek
0

Dyskusja na temat szczepionek

Celem szczepień, szczególnie dzieci, jest ich ochrona przed poważnymi chorobami, które grozić mogą epidemią. Gdyby przestano stosować masowo szczepienia, choroby by się rozprzestrzeniały.

Stowarzyszenie Stop NOP zrzesza rodziców, którzy mają obawy związane ze szczepionkami. Nie są one całkowicie bezpodstawne. Niekiedy szczepionki przeciw nawet niegroźnym chorobom mogą powodować poważne powikłania poszczepienne.  Rodzice uważają, że skoro jest ryzyko dla zdrowia dziecka, to mają oni prawo do rzetelnej informacji i decyzji. Tym bardziej że w wyniku, jak myślę, nie roztropnego, podania szczepionek zmarło już, w Polsce, ponad 50 dzieci. 

Ostatnio o zajęcie się sprawą ryzyka związanego ze szczepieniami pewna Osoba zaapelowała do uczestników ruchu pro-life. Oczywiście podstawowym celem tego ruchu jest obrona dzieci poczętych (których niektórzy rodzice nie chcą bronić). Natomiast ja jako pro-lifer przedstawiam problem do refleksji. Uważam, że warto bronić życia człowieka na każdym etapie.

Odmienne zdanie od Stowarzyszenia Stop NOP ma wybitny uczestnik ruchu pro-life Ks. Arcybiskup Henryk Hoser, który wskazuje że w krajach afrykańskich, gdzie był misjonarzem wprowadzenie obowiązkowych szczepień spowodowało opanowanie epidemii choroby Polio. Jest on z zawodu lekarzem.

Wydaje się jednak że rzetelna dyskusja i przedstwienie argumentów obu stron, przyczyni się do zmiany świata na lepsze. O co chyba nam wszystkim chodzi. Zapraszam czytelników mojego bloga do dyskusji. Ważne linki postaram się umieścić. Sam nie będę komentował ani odpowiadał na komentarze.

Ważnym problemem etycznym są też szczepionki z ciał dzieci zabitych przez aborcję. Zgodnie z dokumentami Kościoła Katolickiego osoby szczepione, lub ich rodzice mają obowiązek etyczny zaprotestować przeciwko temu barbarzyństwu. 

Mają też prawo i obowiązek domagania się stosowania etycznych szczepionek, jeśli takie są dostępne, lub udostępnienia ich.  Oczywiście może to zrobić każdy z nas.


O sprawie nietycznych szczepionek można dowiedzieć się więcej na tej stronie (link) to właśnie fragment strony Stowarzyszenia Stop NOP.

Wyrażam uznanie za to opracowanie, w pełni zgodne ze stanowiskiem Kościoła Katolickiego w tej sprawie, rzetelnie udokumentowane zarówno teologicznie jak i naukowo. Jest to stanowisko pro-life, na które oczywiście katolicy nie mają monopolu. Jest wielu obrońców życia dzieci poczętych o różnych światopoglądach. 


Natomiast na tej stronie (link) można podpisać petycję do Przewodniczącego Episkopatu Polski w tej sprawie, lecz trochę rozszerzającą problem na troskę o zdrowe dzieci już narodzonych.  
Ten wpis czytano 269 razy.
Odsłon: 66899
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Luty 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     
zobacz wszystkie wpisy »