Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Działajmy Razem - Zatrzymajmy in vitro w Warszawie
0

Działajmy Razem - Zatrzymajmy in vitro w Warszawie

W czwartek 8 czerwca 2017 roku przed godziną 15.00 Rada Warszawy zdecydowała o finansowaniu in-vitro w Warszawie.

Technologia in-vitro prowadzi do powołania do życia dodatkowych dzieci poczętych które albo giną od razy albo są zamrażane i po jakimś czasie niszczone. Dzieci poczęte w wyniku in-vitro bardzo często są chore. 

Wielu Warszawiaków i nie tylko napisało maile protestacyjne do radnych.

Tutaj znajdziemy adresy mailowe Radnych Warszawy

W innych zakładkach możemy zobaczyć do jakiego klubu dany Radny należy oraz z jakiego został wybrany okręgu wyborczego.

A zatem do dzieła! Brońmy dzieci poczętych w wyniku in vitro! 

Więcej informacji o in vitro

W sprawie oceny moralnej in vitro zabrał głos rzecznik prasowy Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Adrianik. Oto co powiedział:

"Wobec zamiarów Rady m. st. Warszawy i władz innych miejscowości w kwestii finansowania metody in vitro, należy przypomnieć negatywną ocenę moralną wszystkich form zapłodnienia pozaustrojowego, ponieważ są one pogwałceniem zasady ochrony życia ludzkiego i sprzeciwiają się wymogowi zachowania integralności osoby ludzkiej.

Poważne zastrzeżenia genetyków i neonatologów wskazują na konieczność wspierania leczenia przyczynowego niepłodności i bezpłodności małżeńskiej."

Radni "Prawa i Sprawiedliwości" głosowali przeciw in vitro (nieobecny był tylko jeden radny), stanowiło to 23 głosy. 

Radni "Platformy Obywatelskiej" (z wyjątkiem 9 osób nieobecnych na głosowaniu) głosowali za finansowaniem "in viro". Także za było 3 radnych niezależnych w tym Pior Guział z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Razem stanowiło to 35 głosów. Na razie brak protokołu i stenogramu z posiedzenia Rady Warszawy a byłyby to ciekawe dokumenty.

Wniosek wydaje się prosty aby zatrzymać in vitro
warto głosować w najbliższych wyborach samorządowych na kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej oraz inne sprawdzone osoby, na listę Prawa i Sprawiedliwości.

Ten wpis czytano 256 razy.
Odsłon: 61589
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Listopad 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »