Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Ekolodzy na Adorację Najświętszego Sakramentu?
0

Ekolodzy na Adorację Najświętszego Sakramentu?

Dziś Boże Ciało. Pan Jezus prawdziwie obecny w Najświęszym Sakramencie wychodzi z Kościoła i przechadza się ulicami naszych miast, miasteczek i wiosek. Czy chce po prostu iść na spacer? Nie, ta przechadzka ma określony cel. Pan Jezus wychodzi na ulicę i między opłotki bo chce spotkać Ciebie droga Czytelniczko (drogi Czytelniku). I chce zaprosić Ciebie na krótkie pół godzinne spotkanie w niektórych Kościołach Katolickich. Jakie to spotkanie?


W odróżnieniu od spotkań sakramentalnych, może na nie przyjść każdy (nie koniecznie Katolik) i nie trzeba spełniać trudnych warunków. Jedyny warunek to przyzwoity strój (no tak w te upały to pewnie jednak trudny warunek:) oraz nie przeszkadzanie innym, czyli zachowanie ciszy zewnętrznej…

Spotkanie to, to po prostu krótka osobista rozmowa z Panem Jezusem (cicha adoracja Najświętszego Sakramentu). Ważne jest aby nie przychodzić na nią w czasie Nabożeństw, które niekiedy trudno zrozumieć, ale wtedy gdy w Kościele jest cisza. Jeśli mamy audiencję u Króla Ziemskiego, Ministra albo Premiera, to zachowujemy też ciszę wewnętrzną. Najpierw krótko przedstawiamy naszą sprawę, a potem w skupieniu i z uwagą czekamy na odpowiedź.

Spotkanie z Panem Jezusem przebiega podobnie. Z tą różnicą że nawet jeśli w myślach (Pan Bóg zna nasze myśli) gadamy głupoty czy troskamy się o sprawy nie istotne, to jednak kiedy patrzymy na Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, to On uzdrawia nas i umacnia swoją mocą. Zgodnie z tym co ktoś kiedyś powiedział o Adoracji Najświętszego Sakramentu: „Nie sposób stać na deszczu i nie zmoknąć”

 

Pan Jezus odpowie w głębi waszych serc. Zgodnie z tym co obiecał: „Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.” powiedział "wszyscy" a nie "Katolicy", lub "Chrześcijanie". Nie podaje adresów i godzin adoracji Najświętszego Sakramentu aby było trudniej. Cenimy tylko to w zdobycie czego wkładamy pewien wysiłek.

Ciekawy jestem waszych wrażeń ze spotkań z Królem Królów (Panem Jezusem). Piszcze w komentarzach, wszystkie przeczytam, niektóre być może opublikuje.

(-)

Stary Niedźwiedź

Sługa Króla Królów (niegodny)

Postanowiłem jednak podać linka, który pomoże
znaleźć Adorację Najświętszego Sakramentu w Warszawie. Radzę sprawdzić na stronie Parafii, mogą być nabożeństwa (do udziału w których też zachęcam jednak nic nie zastąpi cichej adorcji).

http://archwwa.pl/sakramenty/eucharystia/adoracje/Ten wpis czytano 134 razy.
Odsłon: 60028
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Październik 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »