Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   Godny partner intelektualny dla Profesora (9)
0

Godny partner intelektualny dla Profesora (9)

 
Link na początek tekstu (1)

Nikt nie lubi jak narzuca mu się autorytety. Szczególnie osoba wybitna o dużej inteligencji, zawsze w w takiej sytuacji znajdzie jakąś niedoskonałość.

Na naszej drodze do Prawdy możemy jednak spotkać towarzyszy, ludzi miłych i dobrych, którzy również poszukując Prawdy, mogą stać się naszymi przyjaciółmi. Dobrze, jeśli jest to człowiek również o wybitnym intelekcie. Można z nim wtedy rozmawiać, dyskutować, nawet się spierać, nie jest on wtedy nauczycielem, ale partnerem w poszukiwaniu Prawdy.

Jan Paweł II rzetelnie poszukiwał Prawdy. Miał szeroko otwarty umysł i gorące serce. W moim przekonaniu, był on a raczej jest (gdyż osobiście wierzę, że żyje wiecznie w niebie i może być obecny wśród nas dzięki tajemnicy świętych obcowania oraz przez to, co uczynił, napisał i powiedział) jednym z wielkich wojowników nowożytnej epoki. Do ich grona zalicza się też niewątpliwie Profesor Henryk Skolimowski.

Podobnie, jak profesor Skolimowski, Jan Paweł II szukał tego co łączy ludzi, a nie tego, co dzieli.

 

Poniżej podam tylko dwa przykłady na jego otwartość:

 

      1. 25 lat temu zwołał przedstawicieli wszystkich religii do Asyżu w celu wspólnej modlitwy o pokój dla świata;

      2. ponieważ dowiedział się, że w Indiach jest to wyrazem szacunku, pewnego dnia obszedł boso grób Mahatmy Ghandiego, aby dać w ten sposób wyraz swojego podziwu dla głoszonej przez niego idei walki bez użycia przemocy.

Młody niedźwiedź chyba by się za głowę złapał, że można się modlić razem z heretykami... A jednak można. Bo w każdym człowieku można dostrzec Bożą iskrę, a droga do zbawienia jest taka, jaką Go prowadzi Pan Bóg, nie zaś taka jak się komuś wydaje. Jan Paweł II doskonale to rozumiał.

Ciąg dalszy tekstu... (10) link
Ten wpis czytano 726 razy.
Odsłon: 44372
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Grudzień 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »