Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   Herezje Młodego Niedźwiedzia... (5)
0

Herezje Młodego Niedźwiedzia... (5)

Link na początek tekstu (1)


W tym miejscu chciałbym bardzo przeprosić, Profesora Henryka Skolimowskiego i wszystkich czytelników. w imieniu całego Kościoła Katolickiego, za wybryk Młodego Niedźwiedzia. Wierze że nie jest on podstawiony, ale po prostu nadgorliwy. Można powiedzieć w przenośni, że upił się młodym winem, Łaski Bożej, wiary i pobożności. Innymi słowy woda święcona uderzyła Mu do głowy. Młody Niedźwiedź pisze że jest katolikiem, kocha Boga, a także Profesora Henryka Skolimowskiego, i ma dobre intencje. Myślę że pewnie jest to prawda. Na pewno nie odmawiam Młodemu Niedźwiedziowi dobrych intencji. 

Jednak dobre intencję i nawet podziwu godna gorliwość w ich realizacji to
nie wszystko. Jak śpiewa zespół Lady Pank w jednej ze swoich piosenek:

"Nie wystarczy orać kopać siać, kopać ile sił,
trzeba jeszcze dobry przepis znać aby skutek był"

Aby kogoś nawracać, nie wystarczy mieć dobre intencje, trzeba mieć odpowiednie podejście, mądrość, wypadałoby też dobrze poznać nauczanie Kościoła Katolickiego na te temat który się porusza. Wydaje się że w wypadku Pana Adriana Nikla, niestety nie miało to miejsca.

Autor ten nie pogłębił bowiem nauczania Kościoła i błędnie rozumie tezę że „poza Kościołem nie ma zbawienia”. Nie oznacza ona bowiem, jak utrzymuje Młody Niedźwiedź, że aby być zbawionym człowiek musi koniecznie należeć formalnie do Kościoła Katolickiego. A jedynie to że pod koniec swego życia, człowiek staje przed obliczem pełnego miłości i miłosierdzia Jezusa Chrystusa wraz z całym swym życiem i albo przyjmuje Jego Zbawczą Miłość i staje się uczestnikiem Kościoła Chrystusowego w Niebie, albo nie.

I to jest dramat. Jednak w odróżnieniu od Młodego Niedźwiedzia, Pan Bóg nie jest formalistą i nie sprawdza dokumentów. Na sądzie Bożym liczy się to czy człowiek jest otwarty na prawdziwą Miłość, żyje Miłością, która wyraża się w dobrych uczynkach, poszukuje Prawdy, Dobra i Piękna, a nie metryka chrztu i zaświadczenie od Proboszcza. Nauczanie Kościoła Katolickiego jest tu bardzo uniwersalistyczne (coś mi się wydaje że to piękne słowo bardzo podoba się Profesorowi Henrykowi Skolimowskiemu). Zgodnie z Nim, każdy człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, może być zbawiony jeśli postępuje zgodnie z prawym sumieniem i prawem naturalnym, lub otrzyma łaskę żalu doskonałego. O tym że takie jest stanowisko Kościoła dowiedziałem się od pewnego księdza, który badał różne religie i takie postawienie sprawy znalazł tylko w nauczaniu Kościoła Katolickiego a konkretnie Soboru Watykańskiego II. Jest to także podane do wierzenia w obecnie obowiązującym Katechizmie Kościoła Katolickiego w punkcie 847.


Ciąg dalszy tekstu... (6) link


 

Ten wpis czytano 698 razy.
Odsłon: 44364
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Grudzień 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »