Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Młody Niedźwiedź   Jak pokonać "klątwę" Błogosławieństwem?
0

Jak pokonać "klątwę" Błogosławieństwem?

Obecnie wpis ma wartość archiwalną, wszelkie protesty do władz Miasta Stołecznego Warszawy
i firm FreshMail oraz Matras Księgarnie zostały odrzucone. Mimo to warto było zaprotestować.
Warto zauważyć że zarówno w Radzie Dzielnicy Praga Południe jak i Radzie Warszawy Radni Prawa i Sprawiedliwości usiłowali proponować uchwały krytyczne wobec spektaklu "Klątwa" te działania zostały jednak zablokowane przez Radnych Platformy Obywatelskiej. Sprawa była omawiana na Komisji Kultury i Promocji Miasta w dniu 15 marca 2017 roku oraz 5 kwietnia 2017 roku. Z wypowiedzi Radnego Michała Kondrata wynika że na jednej ze sztuk tego reżysera kurczakom były urywane głowy. Co na to obrońcy praw zwierząt?

We środę 19 kwietnia 2017 roku o godzinie 19.00 w kawiarni "Docelowo" w Warszawie ul. Marszałkowska 34/50 odbyło się spotkanie poświęcone reakcji zwolenników cywilizacji Życia i Miłości na przestawienie "klątwa" które obraża Pana Boga, Jana Pawła II i uczucia religijne oraz wzywa do popełniania przestępstw przeciwko życiu pewnego polityka i dzieci poczętych.

Spotkanie było szersze niż przedstawiłem w zaproszeniu, dotyczyło ogólnie promocji dobra, czemu ma służyć kultura. Omówione zostały cenne inicjatywy uczestników.

Tak naprawdę największą bronią w walce duchowej jest modlitwa i moc świadectwa. Nie można też oceniać ani osądzać naszych przeciwników ideowych co wypływa wprost z Ewangelii. Pan Jezus zabraniał nazywać kogokolwiek "bezbożnikiem". Natomiast warto protestować gdy ktoś czyni zło i upominać osoby które to czynią albo wspierają (tak jak władze miasta Warszawy). 

O tym nie było mowy ale wydaje się bezcelowe apelowanie do reżysera przestawienia i dyrekcji teatru, gdyż niemal napewno nie przyniesie efektu.

Można i należy pisać do władz Warszawy i niektórych partnerów Teatru Powszechnego, takich jak FreshMail i Księgarnie Matras. Co ciekawe, Przewodniczący Wydziału Kultury Miasta Warszawy określił przestawienia "klątwa" w swoim wpisie na tweeterze jako wspaniałe. Na pytanie od radnego co takiego jest w nim wspaniałego? - nie odpowiedział.

Osoby które chciałyby zaprotestować przeciwko przedstawieniu "Klątwa" zapraszam do lektury mojego wpisu Jak protestować Warszawie? (link) zachęcam aby podjąć trud napisania tych protestów. Jest nadzieja na pozytywny oddźwięk ze strony firm Fresh Mail oraz Matras Księgarnie.
Co do władz Warszawy to także warto zaprotestować. 

Jest szansa na pozytywne stanowisko firmy
Fresh Mail, zależy to także od Ciebie 
(nadal czekamy na odpowiedź tej firmy)

1. Pomódl się dowolną modlitwą w intecji tej firmy
(propozycje modlitw także do słuchania)

2. Napisz maila do firmy Fresh Mail (link)
wzór maila pod koniec linkowanego tesktu.

Wydaje mi się że teraz najlepszymi działaniami są modlitwa i czyn dlatego będę zachęcał do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, i kto może Różańcem w intencji osób blokujących wejście od teatru oraz widzów tych pożałowania godnych spektakli w czasie ich trwania.

14.03.2017 roku we  wtorek od 18.30

modlitwa przebłagalna za profanacje Krzyża w jednym z warszawskich teatrów, miała miejsce w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. 

27 maja 2017 roku w sobotę o godzinie 18.00 rozpoczął się różańcowy szturm na Teatr Powszechny. Niestety kontr-manifestanci zakłócali spokojny przebieg tego modlitewnego zgromadzenia. W związku z tym zostało ono rozwiązane w niedzielę 28 maja 2017 o godzinie 24.00. Zachęcam do modlitwy w domu albo gdzie kto przebywa szczególnie podczas tych bluźnierczych przestawień. Odmówmy sami lub z komputerem w intencji przebłagalnej przynajmniej Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a jeśli czas pozwoli także Różaniec Święty. 

Modlitwę podjąć każdy z nas (nie tylko wierzący) na znak solidarności obrażanymi ludźmi wierzącymi oraz przebłagania Pana Boga za bluźnierstwa.

Zalecane terminy podjęcia modlitwy (można odmówić wcześniej lub później jak czas pozwoli) 

wtorek 30 maja (od 19.00 do 20.30)
środa 31 maja (od 19.00 do 20.30)
środa 7 czerwca (od 19.30 do 21.00)
czwartek 8 czerwca (od 19.30 do 21.00)

A oto linki do modlitw:

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Różaniec (długie wprowadzenie można pominąć)

Odmawiamy tylko część Różańca Świętego przewidzianą na dany dzień zgodnie z zasadami podanymi w encyklice "Rosarium Virgine Marie"
autorstwa Jana Pawła II

Uwaga: jeśli ktoś nie jest Katolikiem może zamiast "Wierzę w Boga..." odmówić skrócone wyznanie wiary lub tylko Jego pierwszy wers...

"Wierze w Ciebie Boże Żywy 
w Trójcy jedyny prawdziwy,
wierze w coś objawił Boże
Twe słowo mylić nie może"

Dla osób które chciałby pomodlić się słuchając tych modlitw odmawianych w komputerze podaje linki

Koronka do Miłosierdzia Bożego (śpiewana)

Koronka do Miłosierdzia Bożego (mówiona)


Różaniec (śpiewany)

Różaniec (mówiony na każdy dzień tygodnia)

Oczywiście rozważania do Różańca można czytać równolegle na podanej wyżej stronie.


Stop Klątwie

Ten wpis czytano 364 razy.
Odsłon: 48039
Młody Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »