Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Jakie hasło? Czarny marsz? Nie. Wielka Pokuta!
0

Jakie hasło? Czarny marsz? Nie. Wielka Pokuta!

- O już wróciliście. Proszę opowiedzcie mi teraz o ostatnich wydarzeniach w Sejmie i projektach pro life. Szczerze mówiąc mam w głowie wielki zamęt.

- Dobrze ale zaczniemy od początku dla nowych czytelników. Najpierw fundacja "Pro - prawo do życia" zgłosiła swój projekt (tu będzie link do projektu) (a tu link do uzasadnienia). Przewidywał on prawną ochronę życia dziecka poczętego w każdym wypadku. Pod projektem autrzy zebrali około 450.000 podpisów. Ten projekt będziemy nazywać "Stop aborcji"

[Tu jest pierwsza rozmowa ekologa z pro-liferami pt. "Kto się boi Mery-Wagner?"]

- Wadą tego projektu, zauważoną przez inne organizację pro-life oraz Episkopat Polski było że przewidziano w nim karanie kobiety - matki dziecka poczętego. Według tego projektu sąd mógł odstąpić od wymierzenia kary matce dziecka poczętego nawet bez uzasadnienia.

- Inne ogranizacje pro life zaczęły zbierać podpisy pod własnym projektem. Gwarantuje od prawo do życia w każdym wypadku jednak nie przewiduje karania matki dziecka poczętego. (tu będzie link do projektu) (a tu link do uzasadnienia). Projekt ten złożono w Sejmie w komisji ds. petycji 14 września 2016 a.D. Ten projekt będziemy nazywać "Kochamy każde dziecko"

- Feministki również zaczęły zbierać podpisy pod projektem "Ratujmy Kobiety" przewidującym zniesienie zakazu aborcji. Podobno zebrały pod nim 140 tysiące podpisów, jednak nie jestem pewny tej liczby. Zgłosiły go w Sejmie.

- Niezależnie od tego niewielka partia koalicyjna Prawica Rzeczypospolitej zgłosiła w sejmie projekt który gwarantuje że każde dziecko poczęte metodą in vitro ma prawo do życia. Projekt ma zakazać selekcji dzieci poczętych. Ten projekt będziemy nazywać "Ograniczenie in vitro"

- W dniu 23 września w sejmie odbyła się debata nad projektami "Stop Aborcji", "Ratujmy kobiety" oraz "Ograniczenie in vitro". Pod Sejmem miały miejsce dwie manifestacje. Dość duża feministek oraz niewielka obrońców życia, którzy odmawiali Różaniec Święty. Były też przemówienia m.in. Marka Jurka z Prawicy Rzeczpospolitej. Feministki wznosiły hasła "Matka Boska się was wstydzi" oraz "Gdzie jest wasze miłosierdzie"

- Trochę dziwne bo przecież to im brak miłosierdzia dla dzieci poczętych.

- Posłowie skierowali do komisji projekt "Stop aborcji" oraz "Ograniczenie in vitro", natomiast projekt "Ratujmy kobiety" odrzucili jako niezgodny z konstytucją, która zapewnia każdemu człowiekowi prawo do życia.

- Dalej sytuacja rozwijała się bardzo szybko w wielu miastach odbywały się protesty przeciwko projektowu Stop Aborcji. Często feministki zachowywały się agresywnie, atakując pro liferów słownie i fizycznie. Wreszcie 3 października w poniedziałek miały miejsce w całej Polsce czarne marsze. Protestowano przedewszystkim przeciw karaniu kobiet. Hasła były agresywne i nie przyzwoite. W organizacji pomagały media. W Warszawie udział w tej manifestacji, według różnych szacunków. Wzięło udział od 17 do 30 tysięcy osób. 

- Ogranizowano też modlitwy określane jako białę marsze. Ale media tego nie nagłaśniały.

- Miała miejsce narada w PiS w wyniku której postanowiono odrzucić projekt "Stop Aborcji" co miało miejsce w Sejmie, najpierw na posiedzieniu Komisji Praw Człowieka do której skierowano projekt, a potem na posiedzeniu Sejmu następnego dnia. Autorzy tego projektu przed głosowaniem zaproponowali poprawkę, polegającą na tym że matka dziecka poczętego nie będzie karana. Jednak mimo to projekt odrzucono. Projekt "Kochamy każde dziecko" do chwili obecnej nie został poddany pod głosowanie. Dlatego można go podpisać. Tu możesz podpisać projekt ustawy "Kochamy każde dziecko" (link) ,natomiast tu możesz podpisać apel do posłów i senatorów o przyjęcie tego projektu (link).

- Możesz podpisać też list do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy Tu jest link do listu do Pana Prezydenta. Pamiętaj po podpisaniu odebrać emaila i kliknąć w nadesłany link. Autorami listu są działacze z Fundacji Pro Prawo do życia a jego główna myśl to zachęcenie Pana Prezydenta do inicjatywy ustawodawczej zapewniającą prawną ochronę życia dzieci poczętych w każdym wypadku.

- Odpowiedzią Kościoła na czarny marsz, była zorganizowana w sobotę 15 października 2016 a.D. Wielka Pokuta w Częstochowie. W trakcie tej modlitwy przepraszaliśmy za grzech aborcji, brak gorliwości w obronie życia oraz był odprawiany egzorcyzm. Jest modlitwa. Jest nadzieja. Liczba uczestników to około 150 tysięcy nie licząc łączących się z nami za pomocą radia, TV i internetu.

Tutaj link do kolejnej rozmowy pt. "Spotkanie z Człowiekiem z Pogranicza..."
Ten wpis czytano 308 razy.
Odsłon: 58971
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Wrzesień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
zobacz wszystkie wpisy »