Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Jakie hasło? Mam w głowie dziś zamęt... (1)
0

Jakie hasło? Mam w głowie dziś zamęt... (1)

- O jesteście. Nareszcie was spotykam. Mam w głowie ogromny zamęt. Najpierw trzy projekty ustaw pro life na manifestacji okrzyki pod naszym adresem "Gdzie jest Wasze miłosierdzie?", oraz "Matka Boska się was wstydzi" potem czarny marsz w poniedziałek z czasami bardzo nieprzyzwoitymi hasłami. I nagłe posiedzenie Komisji Praw Człowieka oraz odrzucenie projektu "Stop Aborcji" przez większość sejmową.
Nic z tego nie rozumiem. Możecie mi wyjaśnić?


- Ale zaraz, zaraz. Wy też wyglądacie dziwnie: jesteście ubrani w wory pokutne, posypujecie głowę popiołem choć dzisiaj nie Środa Popielcowa, do tego macie transparent www.WielkaPokuta.pl i rozdajecie ulotki. Jednak nie jesteście smutni i przygnębieni, przeciwnie dostrzegam w was pokój i radość. Nic nie rozumiem. Proszę powiedzcie o co w tym wszystkim chodzi?

[Tu jest pierwsza rozmowa ekologa z pro-liferami pt. "Kto się boi Mery-Wagner?"]

- Dobrze ale pozwól, że uporządkujemy naszą rozmowę odpowiemy na wszystko po kolei.
Prosimy o cierpliwość i zaglądanie na bloga co jakiś czas.


- Zacznijmy od projektów "Pro Life". Są trzy projekty. Pierwszy z nich znany jest pod nazwą "Stop Aborcji", został on zgłoszony wraz z około 450.000 podpisów do Sejmu przez fundację "Pro - prawo do życia" Projekt jest dostępny w internecie pod adresem: Tutaj jest link.

- A możecie przedstawić jakie są jego główne założenia. 

- Z tego co wiem projekt wprowadza karanie aborcji w trzech wypadkach, w których dotychczas można było dokonać aborcji za darmo w szpitalu. Są to następujące wypadki: gdy dziecko poczęło się w wyniku przestępstwa (gwałtu, bądź współżycia seksualnego z osobą poniżej 15 lat), oraz gdy jest podejrzenie nieuleczalnej choroby dziecka, oraz gdy ciąża może spowodować pogorszenie się stanu zdrowia matki dziecka poczętego, choć tego ostatniego nie jestem pewny.

- Czy projekt ten wprowadzał karanie matki dziecka poczętego za dokonanie aborcji?

- Tak, jednak według tego projektu sąd mógł nawet bez podania powodów odstąpić od wymierzenia kary matce dziecka poczętego. Jednak był to błąd, na który zwrócił uwagę Episkopat Polski i część obrońców życia zrzeszona w Polskiej Federacji Obrońców Życia. Zgłosili oni własny projekt.

- Co to za projekt?

- To projekt "Kochamy każde dziecko" dostępny na stronie www: Tutaj jest link.

- Jakie są podobieństwa i różnice?

- Podobnie jak poprzedni projekt jego celem jest zagwarantowanie ochrony prawnej dziecka poczętego bez żadnych wyjątków. Jednak nie przewiduje on karania matki dziecka poczętego.

- Czy mogę podpisać ten projekt?

- Tak na stronie www: Tutaj jest link.


- Warto też podpisać apel do Posłów i Senatorów o poparcie tego projektu. Można to zrobić pod adresem Tutaj jest link 

- Zanim to zrobię chciałbym jeszcze rozwiać moje wątpliwości, teraz jednak nie mam czasu czy możemy umówić się na kolejną rozmowę?


- Tak ale nie wiemy kiedy będziemy mieli czas, po prostu od czasu do czasu zaglądaj na mojego bloga.

- Tymczasem wyjaśnijcie mi o co chodzi z tą Pokutą? A potem porozmawiamy też o ostatnich wydarzeniach.

- W sobotę 15 października 2016 a.D. w Częstochowie od 11.00 do 21.00 będziemy modlić się aby przeprosić Pana Boga między innymi za brak gorliwości w obronie dzieci poczętych.
Zapraszamy jest program. Można też ofiarować modlitwę post i jałmużnę w intencji tego wydarzenia a także modlić się przez godzinę w intencji pokutnej. Wszelkie informację znajdziesz na stronie www.WielkaPokuta.pl Dzisiaj w sobotę 15 października 2016 a.D. będzie też tam transmisja od godziny 11.00 do 21.00. Transmisja będzie też w Radiu Maryja i TVP Info ale trochę póżniej. Informacje o transmisji znajdziesz na stronie.

-Czyli Wielka Pokuta jest odpowiedzią na "czarny marsz"?

- Tak, o tym też porozmawiamy w kolejnej rozmowie dostępnej pod linkiem "Jakie hasło? Mam w głowie dziś zamęt... (2)
Ten wpis czytano 260 razy.
Odsłon: 66891
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Luty 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     
zobacz wszystkie wpisy »