Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Jakie hasło? Mam w głowie dziś zamęt... (2)
0

Jakie hasło? Mam w głowie dziś zamęt... (2)

- Cześć dziś sobota 15 października, obiecaliście mi rozmowę, na temat prawnej ochrony życia dzieci poczętych. Chciałbym poznać wasze argumenty. Ale co ja widzę macie plecaki i karimaty? Gdzie jedziecie?

[Tu jest pierwsza rozmowa ekologa z pro-liferami pt. "Kto się boi Mery-Wagner?"]

- Jak to nie wiesz? Na wielką pokutę. Możesz śledzić transmisję dziś od 11.00 do 21.00 na stronie www.wielkapokuta.pl  ale także w innych mediach, tam na stronie jest wszystko napisane.

- Wróćmy do dzieci poczętych. Mimo że ich nie widzimy chyba że na USG, są to takie same dzieci jak te narodzone, dlatego ich życie powinno być chronione w każdym wypadku.

- Czy można zmuszać kobietę aby nosiła w sobie życia które jest owocem gwałtu?

- Wiesz, oczywiście dziecko powinno być poczęte z miłości. Jednak w momencie powstania nowego życia niezależnie od jego okoliczności, to Pan Bóg dokonuje dzieła stworzenia. Każde dziecko poczęte jest chciane i kochane przez Boga. Wina ojca nie przechodzi na dziecko. Dziecko poczęte w wyniku gwałtu jest niewinne i nie zasługuje  na karę śmierci.

- Namawianie dziewczyny która stała się ofiarą gwałtu do aborcji, jest drugim gwałtem na jej osobie. Wtedy nie naprawia się zła, bo nie można tego robić kosztem życia dziecka. Wiem że czasami trudno to zrozumieć Matce, dlatego powinna otrzymać pomoc psychologiczną i duchową.
- A co gdy matka dziecka jest dziewczynką bardzo młodą.

- Także w tym wypadku dziecko ma prawo się narodzić. W żadnym wypadku nie jest ono ciężarem dla matki, ale jej radością i szczęściem. Szkoła, rodzina i przyjaciele powinni ją wspierać

- A czy chorych dzieci poczętych nie należy zabijać zanim się narodzą?

- Oczywiście że nie. Mimo że chore, mogą być bardzo szczęśliwe one i ich rodzice. Jak dziecko ma wypadek i jest chore, żaden kochający rodzić nie chce go zabijać. Dlaczego więc taki los miałby spotykać dzieci poczęte?

- A jeśli dziecko które ma się narodzić wkrótce umrze.

- Mimo wszystko nie należy go zabijać. Jest to trudne doświadczenie dla rodziców, i powinni oni otzymać pomoc psychologiczną i duchowę aby z nim sobie poradzić. Jednak tylko w ten sposób ich serce będzie spokojne. "Dziecko umarło ale nie z naszej winy. Jest nam wdzięczne i modli się za nas w niebie"?

- Ciekawa rozmowa. Myślę że mnie przekonaliście.
Myślę jednak, że wiele osób bardziej przekonałyby świadectwa osób które tego doświadczyły. Czy możecie zamieścić linki?


- Postaramy się to zrobić, jednak jak zwykle nie wiemy kiedy. Teraz jedziemy na "Wielką Pokutę"
także za grzechy przeciwko życiu. A potem chcemy jeszcze porozmawiać z Tobą na temat ostatnich wydarzeń w Sejmie. No i musimy pokolorować ten tekst :) 


- To właśnie podoba mi  się najbardziej kolorki w rozmowach. A propos czy czerwony mógłby być trochę ciemniejszy? Zajrzę za jakiś czas na tą rozmowę może będą już linki do świadectw rodziców dzieci poczętych którzy dali im szansę się narodzić.

- Postaramy się tym zająć. Na razie podajemy dwa ważne linki: Tu możesz podpisać projekt ustawy "Kochamy każde dziecko" (link)  ten projekt jest zgodny ze stanowiskiem Episkopatu Polski i nie przewiduje karania matki dziecka poczętego. A tu możesz podpisać apel do posłów i senatorów o przyjęcie tego projektu (link) 

- Już się udało znaleźć parę linków:

Tutaj jest tekst z analizą sytuacji gdy dziecko poczęło się w wyniku gwałtu wraz z odwołaniem się do świadectwa pewnej kobiety (link)A tutaj link do kolejnej rozmowy pt. "Jakie hasło?Czarny marsz? Nie, Wielka pokuta!"
Ten wpis czytano 193 razy.
Odsłon: 58950
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Wrzesień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
zobacz wszystkie wpisy »