Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Każdy podpis na wagę złota?
0

Każdy podpis na wagę złota?

Mam zamiar w 10 punktach z linkami, napisać dlaczego we wrześniu 2017 roku warto podpisać nowy projekt ustawy chroniącej życie chorych dzieci poczętych, a nawet zgłosić się już teraz do zbierania podpisów pod tym projektem... 

Punkt 1. Przede wszystkim dlatego że jest to nowy projekt który ma szansę uchwalenia przez Sejm. Podpisy zbiera od września *) Fundacja Życie i Rodzina wspierana przez CitizenGo. Akcja ma hasztag ujmujący jej istotę: #zatrzymajaborcję.

Punkt 2. W odróżnieniu od poprzedniego projektu odrzuconego przez Sejm, ten projekt nie przewiduje karania karania kobiet. Jest to zgodne ze stanowiskiem jakie od początku zajmował Episkopat Polski. W Komunikacie z 376 posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski w punkcie 6 wyrażono poparcie biskupów dla projektu. 

Punkt 3. Projekt dotyczy tylko prawnej ochrony dzieci poczętych u których wykryto chorobę lub niepełnosprawność. Zgodnie z nauczaniem Świętego Papieża Jana Pawła II można poprzeć nawet niedoskonałe prawo chroniące życie dzieci poczętych. Jeśli jest ono lepsze od stanu poprzedniego oraz dalej idące projekty nie mają szans na realizację (o tym się przekonaliśmy)

Punkt 4. Każde dziecko poczęte, w tym chore ma prawo do życia. Dziecko poczęte jest człowiekiem. Stosunek do ludzi chorych i niepełnosprawnych jest miarą naszego człowieczeństwa

Punkt 5. Zgadzam się z opinią że wychowanie chorego lub niepełnosprawnego dziecka jest bohaterstwem. Wiele osób w dyskusji (także na moim blogu) podnosi argument że nie powinno się zmuszać do bohaterstwa. Zapominają, że po urodzeniu rodzice mają możliwość oddania dziecka do adopcji, którą przy okazji tej ustawy należy ułatwić, lub nawet do domu opieki (takiego jak ośrodek Tuli Luli o którym pisałem na blogu). Podobnie jak każdy inny człowiek takie dziecko może być szczęśliwe nawet w trudnych warunkach.

Punkt 6. Wychowanie chorego dziecka jest trudne, jednak takie dziecko jest błogosławieństwem dla rodziny (niekoniecznie wierzącej). Rodzice i inne dzieci uczą się poświęcenia i prawdziwej miłości.

Punkt 7. Państwo, społeczeństwo i Kościół wspierają rodziców wychowujących chore i niepełnosprawne dzieci. Jest wiele stowarzyszeń przyjaciół dzieci z różnymi chorobami (np. z zespołem Downa.). Rodzice mogą odnaleźć takie stowarzyszenia.  
Rząd wprowadził w życie systemową pomoc dla tych rodziców znaną jako Program "Za Życiem" w ramach tego programu rodzice otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale psychologiczną, prawną itp. 

Punkt 8. Jak powiedział Jan Paweł II: "Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości" Homilia w Kaliszu 4.06.1997

Punkt 9. Angażując się w zbiórkę podpisów (w formie papierowej), mamy okazję uczynić coś dobrego dla dzieci poczętych, które są przecież naszymi braćmi i siostrami w człowieczeństwie. Podpisy można zbierać na ulicach (co jest nieco ryzykowne bo można spotkać się nie tylko ze słowną agresją zwoleników aborcji, którym wyraźnie brakuje argumentów) ale także wśród znajomych (co może być okazją do ciekawej rozmowy o wartościach) lub we  współpracy z Parafią lub Wspólnotą Religijną (niekoniecznie katolicką). Zbierać podpisy mogą wszyscy ludzie dobrej woli, którym pozwalają na to obowiązki. 

Punkt 10. Pan Jezus powiedział kiedyś:

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"
(Mt 25, 40)

zatem możemy mieć najdzieję, że zbierając podpisy, lub podpisując ten projekt ustawy, otrzymamy błogosłowieństwo Boże (także Osoby Niewierzące).

„Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie”
(Dz 10,34-35)


Po co marnować czas na bezmyślne oglądanie TV lub przeglądanie internetu? Trwa wojna o życie dzieci poczętych. Możesz wziąć w niej udział po stronie życia. Co robić? Pomóż! Każdy podpis na wagę złota? Nie, każdy podpis jest bardziej cenny bo ratuje życie dzieci poczętych! Ratuje też kobiety przed skutkami lekkomyślnie podjętej aborcji chorych dzieci, na co pozwala obecnie polskie prawo, i do której kobiety są często zmuszane lub namawiane.

Tu można zapoznać się z projektem ustawy i jego uzasadnieniem oraz wydrukować listę podpisów lub włączyć się do akcji zbiórki podpisów.

(po kliknięciu możesz wybrać dowolny prostokąt po lewej stronie)

Czy można zrobić coś więcej? Tak pomodlić się w intencji powodzenia zbiórki podpisów:

Koronka do Miłosierdzia Bożego (śpiewana-15 min)

Wystarczy że wypowiesz intencje i posłuchasz Koronki a już będziesz się modlił! Tą modlitwę mogą odmawiać nie tylko katolicy, ale wszyscy ludzie dobrej woli. Można też odmówić Różaniec albo w formie tradycyjnej, albo komputerowej:

Różaniec (śpiewany-36 min)

_________________________________________
*) zgodnie z ustawą o petycjach pierwszych 1000 podpisów zbierano w sierpniu 2017 roku.

Ten wpis czytano 263 razy.
Odsłon: 65830
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Styczeń 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »