Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   List otwarty do Biedronki
0

List otwarty do Biedronki

List otwarty do Biedronki dotyczy ochrony zdrowia pracowników Biedronki, zagrożonego przez system premiowy, zachęcający moim zadaniem do nie dbania o zdrowie. List został wysłany do Biura Prasowego Jeronimo Martins Polska S.A. w dniu 19 grudnia 2017 i do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi.

Było to ponowne wystąpienie w tej sprawie. Oto link do poprzedniego listu z dnia 12.12.2017 roku i odpowiedź Biedronki

Mam nadzieję że Biedronka rozważy moje argumenty i zmieni system premiowania pracowników.

Jestem obrońcą życia.

Na moim blogu (...) bronię, przede wszystkim, Dzieci Poczętych, które same nie potrafią się bronić.

Jednak moi Czytelnicy i Adwersarze słusznie zwrócili mi uwagę, że życia i zdrowia Człowieka trzeba bronić na każdym jego etapie. Dziś jako posiadacz karty Biedroniki występuje w obronie zdrowia Pracowników Państwa Firmy. Proszę o gruntowną refleksję i odpowiedź w komentarzu do wpisu na blogu, którą zamierzam opublikować.

Uzyskałem informację że od 1 stycznia 2018 roku, zamierzają Państwo wypłacać 500 złotych premii za nie branie zwolnień lekarskich, zwolnień na opiekę nad Osobą z Rodziny, oraz urlopów na żądanie w danym miesiącu. Czy to prawda?

Jak wiadomo każdy człowiek, zwykle chce być zdrowy i bogaty. Nie należy jednak nikogo wodzić na pokuszenie. Zwykle, jeśli Pracownika dopada przeziębienie idzie natychmiast do lekarza, bierze zwolnienie na czas potrzebny do wyzdrowienia, na przykład na 3 dni. Siedzi w domu, odpoczywa i zdrowieje, i wraca do pracy starając się gorliwie pracować. Jeśli jednak z tego powodu, ma utracić 500 złotych premii, to raczej będzie próbował się leczyć domowymi sposobami, pójdzie do pracy po drodze się doziębi, pracować będzie ledwo, ledwo, ale się zmęczy, co osłabi Jego odporność, na dodatek będzie zarażać innych Pracowników i Klientów. Może jednak mimo dalszego pogorszenia stanu zdrowia nadal myśleć o dużej premii, nie iść do lekarza i poważnie zachorować, na przykład na zapalenie płuc. A gdyby nie było tej premii, trzy dni i będzie zdrowy!

Proszę Państwa o rozważenie zmiany tej decyzji, która już teraz psuje wizerunek Państwa Firmy w mediach, a przedewszystkim może przynieść fatalne konsekwencje dla zdrowia Państwa Pracowników. Ze strony internetowej Państwa Firmy wiem że oferujecie Pracownikom pakiet Multisport oraz badania lekarskie. Zachęcam do pójścia dalej tą ścieżką! Zafundujcie opiekę medyczną, na przykład w Firmie Medicover (wiem że jest dobra). Organizujcie wiosną i latem, przy dobrej pogodzie, wycieczki do lasu dla Pracowników z Rodzinami. Dajcie pracownikom wolne wszystkie Niedziele i Wielką Sobotę, a w Wigilię, Sylwestra i Wielki Piątek pracujcie do 12.00. Zaplanujcie każdemu pracownikowi w przeciągu 7 dni przed świętami jeden dzień urlopu na przygotowania świąteczne. W efekcie tych zmian Państwa Pracownicy i Klienci będą zdrowi i zadowoleni, a wizerunek Firmy nie będzie zagrożony. A chyba o to Państwu chodzi?

Z wyrazami szacunku

(-) [Stary Niedźwiedź], pro-lifer

Do wiadomości NSZZ "Solidarność", Prawica Rzeczypospolitej, Państwowa Inspekcja Pracy,

Ten wpis czytano 471 razy.
Odsłon: 66857
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Luty 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     
zobacz wszystkie wpisy »