Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   List Otwarty do Lidla
0

List Otwarty do Lidla

List otwarty do Lidla dotyczy ochrony zdrowia pracowników Lidla, zagrożonego przez system premiowy zachęcający moim zadaniem do nie dbania o zdrowie. Lidl potwierdził otrzymanie listu w dniu 8 stycznia 2018 roku.

Jestem obrońcą życia. Na moim blogu bronie, przede wszystkim, Dzieci Poczętych, które same nie potrafią się bronić.

Jednak moi Czytelnicy i Adwersarze słusznie zwrócili mi uwagę, że życia i zdrowia Człowieka trzeba bronić na każdym jego etapie. Dziś występuje w obronie zdrowia Pracowników Państwa Firmy. Proszę o gruntowną refleksję i odpowiedź.

         Uzyskałem informację że od 1 stycznia 2018 roku, zamierzają Państwo wypłacać 500 złotych premii za nie branie zwolnień lekarskich, zwolnień na opiekę nad Osobą z Rodziny,  oraz urlopów na żądanie w danym miesiącu. Czy to prawda?

         Nie należy jednak nikogo wodzić na pokuszenie. Zwykle, jeśli Pracownika dopada przeziębienie idzie natychmiast do Lekarza, bierze zwolnienie na czas potrzebny do wyzdrowienia, na przykład na 3 dni. Siedzi w domu, odpoczywa i zdrowieje, i wraca do pracy starając się gorliwie pracować. Jeśli jednak z tego powodu, ma utracić 500 złotych premii, to raczej będzie próbował się leczyć domowymi sposobami, pójdzie do pracy po drodze się doziębi, pracować będzie ledwo, ledwo, ale się zmęczy, co osłabi Jego odporność, na dodatek będzie zarażać innych Pracowników i Klientów. Może jednak mimo dalszego pogorszenia stanu zdrowia nadal myśleć o dużej premii, nie iść do Lekarza i poważnie zachorować, na przykład na zapalenie płuc. A gdyby nie było tej premii, trzy dni i będzie zdrowy!

          Proszę Państwa o rozważenie zmiany tej decyzji, która już teraz psuje wizerunek Państwa Firmy w mediach, a przedewszystkim może przynieść fatalne konsekwencje dla zdrowia Państwa Pracowników. Jestem pod wrażeniem opisywanej na Państwa stronie www troski o pracowników wyrażającej się m.in. W finansowaniu i organizowaniu aktywności sportowej oraz prywatnej opieki medycznej. Zachęcam do pójścia dalej tą ścieżką. Organizujcie wiosną i latem, przy dobrej pogodzie, wycieczki do lasu dla Pracowników z Rodzinami. Dajcie pracownikom wolne wszystkie Niedziele i Wielką Sobotę, a w Wigilię, Sylwestra i Wielki Piątek pracujcie do 12.00. Zaplanujcie każdemu pracownikowi w przeciągu 7 dni przed świętami jeden dzień urlopu na przygotowania świąteczne. W efekcie tych zmian Państwa Pracownicy i Klienci będą zdrowi i zadowoleni, a wizerunek Firmy nie będzie zagrożony. A chyba o to Państwu chodzi?

Z wyrazami szacunku

(-) [Stary Niedźwiedź]

Do wiadomości:

NSZZ "Solidarność", Prawica Rzeczypospolitej, Państwowa Inspekcja Pracy.

 

Ten wpis czytano 24 razy.
Wypowiadasz się jako: niezalogowany

Dlaczego warto się zalogować?

  • Uzyskasz prosty dostęp do narzędzi portalu
  • Zautoryzujesz swoje wypowiedzi, stały NICK
  • Spopularyzujesz swoją osobę, AVATAR

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Dołączysz do społeczności ekologia.pl
  • Otrzymasz własną galerię i blog
  • Poznasz nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach
Zaloguj sięZarejestruj się
Podpis:
Ocena:
  
Odsłon: 34652
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Styczeń 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »