Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   Misja franciszkańska w Aleppo
0

Misja franciszkańska w Aleppo

Alert proszę o modlitwę o Pokój między Koreą Północną a Południową, Japonią i USA. Obecnie wszystkie te kraje dążą do wojny (poniżej link)

http://jan-bochenski.blog.ekologia.pl/walka-o-pokoj-z-bronia-w-reku,2370

800 lat temu w roku 1217 roku franciszkanie udali się do Ziemi Świętej. W 1219 roku św. Franciszek uzyskał zgodę Sułtana na zakładanie niewielkich wspólnot opiekujących się miejscami świętymi wiary chrześcijańskiej i przyjmujących pielgrzymów. Od tego czasu franciszkanie są obecni w Ziemi Świętej.

Franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej swoim zasięgiem obejmuje kraje, które tworzą jakby łuk we wschodniej części Morza Śródziemnego, czyli Izrael, tereny Autonomii Palestyńskiej, Jordanię, Egipt, Syrię, Liban, Cypr i Rodos.

Zakonnicy nie mieszają się do polityki, ale służą ludziom. Szczególnie w Syrii, w tym w Allepo gdzie toczy się wojna. W jednym z zakonów ocaloło ujęcie wody podziemnej, w związku z tym zakonnicy rozdają wodę okolicznej ludności. Ustawiają się długie kolejki. Rozdają też żywność, przyjmują też pod swój dach uchodźców wojennych. Nie dzielą ludzi na katolików, prawosławnych, czy muzułmanów, każdemu człowiekowi w potrzebie służą pomocą.

Obecnie ponieważ w związku z wojną w Syrii potrzeby są naprawdę wielkie zwrócili się do wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

Jak można pomóc? Możliwości jest wiele:

Można złożyć ofiarę na Komisariat Ziemi Świętej.

Można zaprenumerować w cenie 30 złotych za rok kwartalnik "Ziemia Święta"

Można wreszcie wybrać się wraz z franciszkanami na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. 

Wszystkie informację można znaleźć na stronie Komisariatu Ziemi Świętej. Nie podaje bezpośrednich linków aby czytelnicy włożyli trochę trudu w odnalezienie potrzebnych informacji. Dzięki temu ich radość będzie większa.

http://www.terrasancta.pl

Ten wpis czytano 40 razy.
Odsłon: 35683
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Luty 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
zobacz wszystkie wpisy »