Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Obrońca życia prześladowany - w Polsce!
0

Obrońca życia prześladowany - w Polsce!

Gdyby jakiś weterynarz buddysta nie chciał usypiać psów bo byłoby to nie zgodne z Jego sumieniem, a pracodawca żądałbyod niego wskazania innego weterynarza który uśpi psa bo tak byłoby zapisane w umowie.To podniosło by się ogromne oburzenie. I słusznie.

W sprawie profesora Bogdana Chazana chodzi o coś więcej - o życie istoty ludzkiej - dziecka poczętego. Nie można zmuszać nikogo do udziału lub pomocy w zabijaniu dzieci poczętych. Co próbują robić media Minister Zdrowia i Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.


Jeśli człowiek uważa że jakiś czyn jest zły i nie chce go czynić to nie można go zmuszać aby wskazał kogoś innego kto to uczyni.

Jest to łamanie sumienia.


Tymczasem profesor Chazan (podobnie jak ja) jest przekonany że każdy człowiek od poczęcia ma prawo do życia. Prześladuje się go za to że postąpił zgodnie z sumieniem i nie wskazał innego lekarza który dokona aborcji.

Ciekawy jest sposób przeprowadzenia kontroli przez przedstawicielu Urzędu Rzecznika Praw Pacjenta:

Gdy Profesor Bogdan Chazan zapytał Osobę prowadzącą kontrolę czy prawa pacjenta jakim jest dziecko poczęte będą wzięte pod uwagę, usłyszał odpowiedź że nie przybyła tu ona dyskutować ale sprawdzić dokumenty. Okazało się że Pani Rzecznik Praw Pacjenta wydała taką dyspozycję. Stanowi to naruszenie fundamentalnej zasady prawa rzymskiego "Druga strona powinna zostać wysłuchana" ale tu nie chodziło o sprawiedliwą i rzetelną kontrolę, raczej o działanie zgodnie z zasadą dajcie nam człowieka (obrońcę życia) a paragraf się na niego znajdzie. Czy żyjemy w Państwie Prawa?

Słyszałem niedawno kazanie, w którym pewien Kapucyn apelował do ekologów którzy z takim zaangażowaniem bronią drzew, i zwierząt aby chcieli zaangażować się także w obronę bezbronnych istot ludzkich dzieci poczętych.

Zrozumiałem że Miłość to nie słowa lecz gesty. Wymagają one pewnego wysiłku, ofiary ale ich realizacja daje radość pokój i szczęście.


Najważniejsza jest modlitwa.

Ostatnio miała ona miejsce w piątek 18 lipca 2014 A.D. w od 15.00 do 17.00 pod Ratuszem na placu Bankowym w Warszawie.

Warto się modlić w intecji prof. Bogdana Chazana, lekarzy, obrońców życia a także Pani Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Możemy odmówić modlitwy które odmówiono przed Ratuszem:

1. Koronkę do Miłosierdzia Bożego
2. Różaniec Święty (można odmówić 1 część)
3. Katolicy w stanie Łaski Uświęcającej mogą ponadto odmówić modlitwy egzorcyzmów dostępne dla świeckich. Jest to Modlitwa do Matki Bożej oraz Modlitwa do św. Michała Archanioła
.

Przed odmówieniem modlitw opisanych w punkcie
trzecim proszę o zapoznanie się z krótkim tekstem zawierającym warunki tej modlitwy.

http://stary-niedzwiedz.blog.ekologia.pl/a17-ostroznie-z-demonami,1476


Można napisać wniosek do władz Warszawy
o przywrócenie prof. Bogdana Chazana do pracy:

https://warszawa19115.pl/web/portal/zgloszenie-awarii-lub-interwencji

Można wybrać kwadracik Inne, podać adres Szpitala Św. Rodziny czyli "Warszawa, Madalińskiego 25". Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy napisz o tym w treści listu. Twój głos ma znaczenie. Ja napisałem taki wniosek i obecnie czekam na odpowiedź im więcej będzie
podobnych wniosków tym lepiej.

W czwartki zwykle o godzinie 13.00 pod Ratuszem na pl.Bankowym w Warszawie mają miejsce pikiety pacjentek prof. Bogdana Chazana których celem jest przywrócenie Prof. B.Chazana do pracy.
Każdy kto chce może wziąć udział w tej pikiecie.

http://www.stopaborcji.pl/index.php/aktualnosci/mazowieckie/warszawa/999-komunikat-o-pikiecie-w-obronie-prof-bogdana-chazana-w-warszawie-dn-18-wrzesnia-2014-r


Zachęcam też do podpisania petycji w obronie profesora Bogdana Chazana
którą można wydrukować z poniższej strony internetowej, zebrać podpisy wśród znajomych oraz przesłać (najlepiej listami poleconymi za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) na podane w petycjach adresy Pana Ministra Zdrowia i Pani Przezydent Warszawy.

http://naszdziennik.pl/uploads/protest-a4.pdf


oraz petycji internetowych

http://www.stopszykanom.pl


Oraz na stonie

http://citizengo.org/pl/sprzeciw-wobec-odwolania-profesora-chazana

Można podpisać też listy do profesora Bogdana Chazana pod poniższymi adresami:

http://citizengo.org/pl/poparcie-dla-postawy-profesora-bogdana-chazana.

http://www.protestuj.pl/stop-szykanom--wesprzyj-prof--chazana,19,k.html

Zbliżają się wybory samorządowe mam nadzieję że wszyscy ekolodzy, przekonani o świętości życia ludzkiego i o prawie każdego człowieka do postępowania zgodnie z sumieniem pokażą czerwoną kartkę tym partiom które dla własnych interesów ideologicznych zdecydowały się walczyć przeciwko życiu i zniszczyć dobry szpital. Nie głosujmy w żadnych wyborać na Panią Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz (chyba że odpowie pozytywnie na nasze listy i przywróci prof. Bogdana Chazana do pracy) ani na partie które opowiadają się przeciwko życiu. Są to oczywiście Twój Ruch i Sojusz Lewicy Demokratycznej ale także Platforma Obywatelska.

Ten wpis czytano 479 razy.
Odsłon: 65840
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Styczeń 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »