Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Po latach w dniu świętego Tomasza... (2)
0

Po latach w dniu świętego Tomasza... (2)

Link na początek tekstu (1)


Oczywiście jestem katolikiem, i mam szacunek dla św. Tomasza. Jednak pomysł aby Prof. Henryk Skolimowski miał się przed Nim ukorzyć uważam nie tylko za nietaktowny ale wręcz bałwochwalczy! Św. Tomasz jest bowiem człowiekiem jak każdy inny, żyje sobie w Niebie i wcale Mu się nie podoba występowanie w roli mentora prof. Henryka Skolimowskiego. Najlepszy dowód że natchnienie aby wreszcie po latach napisać tę filipikę przeciwko Młodemu Niedźwiedziowi otrzymałem właśnie dziś, w dniu liturgicznego wspomnienia, nie kogo innego, ale św. Tomasza z Akwinu. W tym miejscu chciałbym serdecznie przeprosić Profesora Henryka Skolimowskiego i Młodego Niedźwiedzia za to że piszę dopiero teraz. Jednak jak mówi przysłowie: „Lepiej późno niż wcale...”. 
Piszę, piszę i piszę, a Wy Drodzy Czytelnicy czytajcie i rację mi przyznajcie (jeśli wola).

Wróćmy do komnaty w Pałacu Niebiańskim w skrzydle dla Doktorów Kościoła. Siedzi tam sobie u Pana Boga za piecem św. Tomasz z Akwinu, i płacze i rwie włosy z siwej głowy, i krzyczy i biada: ”Boże obroń mnie od przyjaciół bo z wrogami sam sobie poradzę...Jak można wymachiwać moimi grubymi tomami niczym maczugą i zmuszać Profesora Henryka Skolimowskiego aby się przedemną ukorzył. Co za nietakt, mój Boże, co za nietakt”. Korzystając z Tajemnicy Świętych Obcowania, śle swojego Anioła Stróża na emeryturze do Starego Niedźwiedzia na ziemię...

Anioł budzi Starego Niedźwiedzia z głębokiego ekologicznego snu i szturcha i ponagla, pisz co prędzej Stary Niedźwiedziu, broń Profesora Henryka Skolimowskiego przed herezjami Młodego Niedźwiedzia. A to że Profesor Henryk Skolimowski nazwał św. Tomasza ignorantem to drobiazg, święci nie będą się o takie rzeczy obrażać. A święty Tomasz woła z Nieba: ”Leć mój Aniele co prędzej, niech pisze Stary Niedźwiedź wszak nie święci garnki lepią...”

Co ciekawe istnieje pewna legenda, że pod koniec swojego pracowitego i pokornego życia, Św. Tomasz miał osobiste objawienie świętości i wielkości Boga.

Było to dla niego tak wzniosłe, głębokie i mocne przeżycie, że pozostawił niedokończone swoje dzieła o Bogu, gdyż uznał że były one zaledwie bladym odblaskiem tej Rzeczywistości, której doświadczył i której nie potrafił opisać.

Ciąg dalszy tekstu... (3) link


Ten wpis czytano 678 razy.
Odsłon: 65790
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Styczeń 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »