Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Polska pod Krzyżem-nadzieją dla Świata!
0

Polska pod Krzyżem-nadzieją dla Świata!

Polacy gdy wymaga tego obrona Ojczyzny, wiary, Kościoła potrafią pięknie się zmobilizować.

Taka sytuacja jest obecnie. Po akcjach modlitewnych „Wielkiej Pokucie” i „Różańcu do Granic” przyszedł czas na „Polskę pod Krzyżem”

Na sobotę 14 września 2019 roku planowane jest ważne wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. Stanowi ona odpowiedź na falę bluźnierstw przeciwko Panu Bogu i Naszej Królowej Matce Bożej, oraz zmasowanego ataku na Kościół Katolicki w naszej Ojczyźnie. Wobec tego potrzebna jest mobilizacja całego Narodu, i spokojna ale zdecydowana modlitwa. Zgodnie z dawną pieśnią kościelną „Gdy Grom się zbliża pośpiesz do Krzyża On Ciebie wesprze ocali”.

Ufamy że modlitwa zaowocuje przemianą serc i skuteczną pokojową obroną wiary i moralności w naszej Ojczyźnie.

Wydarzenie to będzie miało miejsce na lotnisku Areoklubu Włocławskiego w miejscowości Kruszyn (gmina Włocławek, powiat włocławski, województwo kujawsko-pomorskie) 14 września 2019 roku oraz w wielu miejscach Kraju podanych na stronie www.PolskapodKrzyzem.pl (tam też można zgłosić się do modlitwy osobistej o dobre owoce duchowe wydarzenia (w zakładce Walka Duchowa). Plan wydarzenia może ulec pewnym zmianom, rozpocznie się ono o godzinie 11.00 w sobotę i trwać będzie do około 4 rano w niedzielę. Jego centrum będzie Msza Święta w sobotę o godzinie 15.00. Zakończy się ono adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 21.15 i Mszą Świętą w święto Matki Bożej Bolesnej o 3 nad ranem. Organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie.

Biskup Włocławski Wiesław Merling, powiedział że właściwie na to spotkanie zaprasza nas sam Jezus Chrystus, który zna nasze lęki i obawy o Jego Kościół i naszą Ojczyznę. W wydarzenie to włączyły się już cztery dalsze Diecezje wraz ze swoimi Biskupami, księżmi i wiernymi (...) oraz wiele innych.

Każdy Polak w kraju i zagranicą może w zależności od swoich możliwości włączyć się w to wydarzenie. I wielu już to czyni modląc się codziennie 1 dziesiątką Różańca, ofiarując cierpnie, rozpowszechniając plakaty i ulotki za zgodą właściciela miejsca. Wszelkie informacje można znaleźć na niezwykle pięknej i dobrze uporządkowanej stronie internetowej www.polskapodkrzyzem.pl

 Można zorganizować wyjazd autokarowy, lub zapisać się na taki wyjazd. Organizatorzy proszą aby wszystkie wyjazdy zgłaszać podając kontakt na stronie https://polskapodkrzyzem.pl/#wyjazdy

Oczywiście w trakcie drogi można modlić się, tak aby wyjazd miał charakter pielgrzymki.

 Można też przybyć indywidualnie na centralne miejsce wydarzenia, lub na wydarzenia planowane w całym kraju, przeważnie w miejscach związanych z kultem Krzyża Świętego. W modlitwę zamierza włączyć się także wiele klasztorów. Może być ona organizowana także w innych miejscach jak kaplice szpitalne, więzienia, kapliczki przydrożne. Ważne jest aby cała Polska zjednoczyła się w modlitwie pod Krzyżem.

 

 

Ten wpis czytano 234 razy.
Odsłon: 82538
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Kwiecień 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »