Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Racje Młodego Niedźwiedzia... (3)
0

Racje Młodego Niedźwiedzia... (3)

 
Link na początek tekstu (1)


Młodemu Niedźwiedziowi, Panu Adrianowi Niklowi, nie sposób odmówić pewnych racji. Jego tekst powinni wziąć sobie do serca i rozumu (o tyle o ile) młodzi (i nie tylko) Chrześcijanie zaangażowani w działalność ekologiczną. Cenne w tekście Młodego Niedźwiedzia jest ostrzeżenie przed utratą tożsamości, innymi słowy, przed rozmydleniem swojego Chrześcijaństwa, poprzez uleganie wpływom New Age, Buddyzmu, Szamanizmu itp. Jest to wpływ filozofii, przed którym ostrzegał Kolosan w drugim liście Święty Paweł, ma to zastosowanie w szczególności do filozofii ekologicznej a konkretnie do tej omówionej w książce Profesora Henryka Skolimowskiego ”Ekologiczny buddyzm”. Pozwolę sobie zacytować fragment tego listu, aby czytelnik sam mógł ocenić jego precyzję i aktualność po wielu wiekach. Autor zwraca się w nim do Chrześcijan: „Jak więc przyjęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuście w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności. Baczcie aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy.”

 

A zatem Chrześcijanie powinni zachować swoją tożsamość. Nie można jednak z tego wyciągać wniosku że Profesor Henryk Skolimowski świadomie chce kogoś oszukiwać czy zwodzić na manowce, po prostu referuje opartą na żywiołach filozofię buddyjską, nadając jej przy okazji charakter ekologiczny.

 

Osobiście uważam że, dla młodych Chrześcijan zaangażowanych w ruchu ekologicznym, najpewniejszą drogą do wytrwania w wierze jest albo wstąpienie do REFA czyli Ruchu Ekologicznego Świętego Franciszka z Asyżu, albo gdy ktoś należy już do innej organizacji korzystanie z formacji REFA, czyli publikacji, rekolekcji, wyjazdów, konferencji itp. aby ugruntować się w wierze do czego gorąco zachęcam.

oto link do Portalu "Święto Stworzenia" prowadzonego przez REFA http://www.swietostworzenia.pl

Ciąg dalszy tekstu... (4) link


 

Ten wpis czytano 697 razy.
Wypowiadasz się jako: niezalogowany

Dlaczego warto się zalogować?

  • Uzyskasz prosty dostęp do narzędzi portalu
  • Zautoryzujesz swoje wypowiedzi, stały NICK
  • Spopularyzujesz swoją osobę, AVATAR

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Dołączysz do społeczności ekologia.pl
  • Otrzymasz własną galerię i blog
  • Poznasz nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach
Zaloguj sięZarejestruj się
Podpis:
Ocena:
  
Odsłon: 65869
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Styczeń 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »