Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Różaniec bez granic?
1

Różaniec bez granic?

Październik 2017 jest bogaty w pomysłowe inicjatywy różańcowe. Warto wziąć w nich udział! Różaniec uczy nas kochać bezgranicznie Boga i bliźniego.

Pirerwsza z nich to inicjatywa "Różaniec do Granic" która miała miejsce 7 pażdziernika 2017 roku. Będzie o niej dalej.

Druga opisana jest na stronie ttp://fatima.waw.pl

Jest to akcja organizowana w Archidiecezji Warszawskiej oraz w internecie. Dołączyć do niej może każdy ale szczególnie mieszkańcy tej Archidiecezji. Akcja będzie polegała na odmawianiu różańca w ramach zgłoszonych w necie dyżurów.

Zaczynając od godziny 20.00 dnia 8 października, będzie to sto kolejnych godzin. Natomiast w 100 rocznicę Objawień Fatimskich 13.10.2017 organizowany jest post o chlebie i wodzie. Osoby starsze i lub chore powinny przed podjęciem postu uzyskać opinię swojego lekrza. Każdy jednak może w tym dniu (a jest to piątek) podjąć post od komputera.

Intencje wspólnej modlitwy i postu:

  • o nawrócenie grzeszników
  • o pokój na świecie
  • o wiarę
  • w intencji zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi
  • o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego
  • o ochronę życia poczętego
  • o wiarę i miłość w rodzinach
  • o podjęcie przez Kościół wezwania Matki Bożej z Fatimy
  • we własnych intencjach

Jak widać każdy może dołączyć własne intencje i wszyscy wzajemnie będą się w nich modlić. 

Do do modlitwy włączyło się 834 osoby. 
Wiele osób podjęło też post o chlebie i wodzie
13 października 2017.

Akcja która miała już miejsce - to "Różaniec do granic". Pewnie o niej słyszeliście?

Organizatorzy akcji "Wielka Pokuta", o której pisałem na moim blogu, chcą otoczyć Polskę Różańcem, zachęcając do wspólnego wyjazdu i odmawiania Różańca na  granicach Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu 7 października 2017, w pierwszą sobotę miesiąca różańcowego października, Polacy pojechali na granicę Polski. Modlili się w intencji Polski i pokoju na świecie. Aby dołączyć do tej modlitwy, wystarczyło zarejestrować się na stronie akcji, i wyjechać rano w grupie zorganizowanej przez Parafię autokarem lub dojechać indywidualnie. 

Wszystkie informację a akcji znajdziesz na stronie:
http://www.rozaniecdogranic.pl/start

Koszulki można kupić w internecie (za około 30 zł)

Jeśli ktoś będzie tego dnia 7 pażdziernika 2017 roku był w podróży samolotowej mógł udać się do kaplicy lotniskowej i stamtąd modlić się na granicy.

Zachęcałem czytelników aby 7 października 2017  wzięli udział: rano we Mszy Świętej, a od godziny 14.00 (zwykle) w modlitwie Różańcowej w swoim kościele. Wiele Parafii Katolickich organizołało tą modlitwę. Można było sprawdzić na stronie internetowej parafii, albo w wywieszonych w pobliżu Kościoła ogłoszeniach parafialnych. 

Wiele Osób, modliło się w domu, wraz z bliskimi
(Rodzina jest Kościołem Domowym). Modlitwa polegała na odmówieniu wszystkich czterech części Różańca Świętego. Msza Święta o 11.30 była transmitowana w TV TRWAM, a modlitwa od 14.00 do 16.00 w Radiu Maryja (internetowa strona Radia była oblegana, i częściowo nie działała z powodu dużej ilości odwiedzających)

Najlepszą książką z rozważaniami różańcowymi są 3 niewielkie tomiki Danuty Kiszczak-Wrońskiej w której można znaleźć temat modlitwy w danym momencie najważniejszy. Książka jest praktycznie nie do zdobycia. Nakład wyczerpany, a na Allegro, OLX itp. nikt jej nie sprzedaje bo jest zbyt cenna.
I nikt nie chce się jej pozbywać.

Dzięki modlitwie czytelników tego bloga.
Niektóre rodziały tej cennej książki znalazły się
w internecie (za wiedzą i zgodą Autorki).
Ten wpis czytano 619 razy.
Moim zdaniem temat wiary powinien być sprawą osobistą i nie na "pokaz", wobec tego taki wpis nie powinien się tutaj znaleźć.
helena-drozdza - Poniedziałek, 16 Październik 2017 15:00
Odsłon: 61685
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Listopad 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »