Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Świętość rodziny (13)
0

Świętość rodziny (13)


Link na początek tekstu (1)

Osobiście uważam że k
ażde dziecko ma prawo do życia. Podziwiam Matki samotnie wychowujące swoje dzieci. Jednak wydaje mi się, naturalnym środowiskiem, w którym pojawia się nowe życie, jest Rodzina.

Prawdziwe szczęście zarówno mężczyzna, jak i niewiasta, mogą odnaleźć w Małżeństwie i Rodzinie. Poniżej przedstawię zaczerpniętą z dokumentu Komisji ds. Rodziny Episkopatu Polski definicję małżeństwa. 5)

Małżeństwo to trwały, wyłączny i nierozerwalny związek jednej kobiety i jednego mężczyzny, oparty na głębokiej wspólnocie życia i miłości, nastawiony na dobro małżonków oraz na zrodzenie i wychowanie dzieci.


Współczesna Rodzina przeżywa kryzys. Spotykają ją dwojakie zagrożenia.

Od zewnątrz, przez wpływ kultury masowej zachęcającej do rezygnacji z walki o ocalenie Miłości w małżeństwie i rozwodzenia się przy najmniejszych trudnościach, albo z racji fascynacji inną osobą. W mediach rozwód przedstawiany jest jako pewne dobro, a nie tragedia dwojga kochających się osób i ich dzieci.

Drugim zagrożeniem jest zwykle popadanie męża w nałóg alkoholizmu, często też hazardu, przemoc fizyczna i psychiczna wobec żony. Wydaje się że konieczna jest wtedy separacja, nie można jednak rezygnować z walki o człowieka. Przyczyną jest tu brak miłości w wychowaniu, egoizm, często zachęcanie do nałogów przez reklamę, promocja przemocy w mediach i grach komputerowych. Z tym wszystkim warto walczyć.


Warto zauważyć że wiele środowisk związanych z Kościołem Katolickim, w tym Spotkania Małżeńskie http://www.spotkaniamalzenskie.pl oraz Ruch Duchowości Małżeńskiej Equipes Notre-Dame Region Polska http://www.end.org.pl


starają się pomóc małżonkom we wzajemnym zrozumieniu.

Starają się oni aby małżonkowie pogłębili duchowy wymiar małżeństwa oraz korzystali z najnowszych osiągnięć psychologii ucząc się dialogu i wzajemnego zrozumienia.

 Organizowane są specjalne kursy dla narzeczonych znane jako „Wieczory dla Zakochanych...” , na których mają oni okazję porozmawiania ze sobą na ważne tematy oraz poznać nauczanie Kościoła.

Są też rekolekcje dla małżeństw w kryzysie i nie tylko, otwarte wykłady i książki. Jest to faktyczna walka z przemocą w Rodzinie, która usuwa jej przyczyny.

 5) Dokument Komisji ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski „Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie” dostępny w formie książeczki w księgarniach katolickich i bibliotekach

Ciąg dalszy tekstu... (14) link


Ten wpis czytano 511 razy.
Odsłon: 57769
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Sierpień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »