Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   W co się bawić? W co się bawić?
0

W co się bawić? W co się bawić?

Tekst będzie być może rozwijany w miarę pisania, dlatego warto zaglądać co kwartał.

- Działalność społeczna, może być znakomitą zabawą i relaksem. Jest to także realizacja swojego powołania do zmieniania świata na lepsze.

- Na czym ona może polegać?

- Myślę że warto zacząć od modlitwy i podpisywania petycji w internecie. Potem można pisać maile do różnych firm i instytucji, kolejny krok to wyjście z domu i udział w manifestacjach w słusznej sprawie.

- Czy możesz to rozwinąć?

- Bardzo chętnie. Przykładem pierwszego rodzaju działania była akcja w obronie czeskiego misjonarza aresztowanego w Sudanie prowadzona na moim blogu. W krótkim czasie, myślę że przedewszystkim dzięki modlitwie czytelników bloga (i nie tylko) oraz licznym podpisom pod petycją do ONZ został on zwolniony. Było to dla mnie źródłem ogromnej radości. Szerzej opisuje sprawę tutaj (link)

- Czytałem pewien komentarz do Twojego bloga. Autorka proponuję w nim abyś zajął się szeregiem dobrych incjatyw.

- Uważam że życia należy bronić na każdym etapie. Nie tylko dzieci poczętych, ale także dzieci, dorosłych, niepełnosprawnych, wolności sumienia oraz środowiska duchowego. Podejmuję w tych sprawach szereg inicjatyw o których piszę na tym blogu.

- Zacznijmy może od najbardziej do zaakceptowania przez ekologów. Co to za akcja "Twoje miasto w kwiatach?"

- To zachęta do udziału w konkursach na ogródki przydomowe i ukwiecone balkony. Na razie wiem o takim konkursie w Warszawie. Więcej można przeczytać tutaj (link)

- A co to za akcja "Stop CETA"?

- To bardzo cenna incjatywa obrony naszego kraju przed rządami wielkich korporacji oraz szkodliwą żywnością kanadyjską i amerykańską.

- Uczestniczyłem nawet w manifestacji w tej sprawie. Więcej o zagrożeniach związanych w CETA piszę w artykule na portalu Święto Stworzenia (link). Możesz też od razu podpisać petycję w tej sprawie do Sejmu której autorem jest Komitet STOP CETA (tu jest link)

- Kolejna akcja to zachęcanie autorów wyszukiwarek komunikacji miejskiej do dostosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. W jednym wypadku - ZTM Warszawa akcja zakończyła się sukcesem (czekamy na nową wyszukiwarkę) Można napisać jeszcze do firmy "Jak dojadę" 
Tu jest link do omówienia tematu).

- Inna zakończona sukcesem sprawa to protest 
ws. ośrodka dla małych dzieci "Tuli Luli" w Łodzi.
Został on rozparzony pozytywnie. Więcej piszę o tym
we wpisie na blogu 

- Niedawno ruszyła akcja modlitewna w intencji
wszystkich którzy wzięli kredyty we frankach szwajcarskich i wpadli w pułapkę zadłużenia.

Tu jest link do opisu akcji

- Jak widać zajmuję się ochoną życia na każdym etapie. Jednak najbliższa mi jest sprawa ochony życia dzieci poczętych. W sierpniu i wrześniu 2017 roku będą zbierane podpisy pod projektem ustawy autorstwa Fundacji "Życie i Rodzina" chroniącym życie chorych dzieci poczętych. Jeśli ktoś jest nie przekonany zachęcam do przeczytania mojego tekstu "Każdy podpis na wagę złota na moim blogu.

Tutaj (link) można razu zgłosić się do zbiórki podpisów. 

Ten wpis czytano 81 razy.
Odsłon: 36877
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Marzec 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »