Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   Walka o pokój z bronią w ręku?
0

Walka o pokój z bronią w ręku?

Mimo upływu czasu sytuacja związana z Koreą Północną staje się coraz bardziej dramatyczna.
Potrzeba więcej modlitwy - zmobilizujmy się!

Oto modlitwa którą warto aby każdy przeczytał lub wysłuchał podyktowana przez Pana Jezusa neopolitańskiemu księdzu Ruotolo Dolindo:

"Jezu Ty się tym zajmij" tekst i audio (8 min)"

Pokój na świecie, jest obecnie zagrożony. Wszyscy wiemy o kryzysie między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi. Oświadczenia obu stron są coraz bardziej groźne. Czas chwycić za broń i rozpocząć walkę o pokój w naszych sercach, w naszych Rodzinach, wśród naszych znajomych i na całym świecie. Jaka to broń? To potężna broń, przeciwko szatanowi głównemu sprawcy złości, waśni, niezgody i wojen, znana już od wieków...

Łatwo zgadnąć że chodzi o Różaniec Święty składający się obecnie z czterech części radosnej, światła, bolesnej i chwalebnej. Każda część Różańca składa się ze wprowadzenia i pięciu Tajemnic z życia Pana Jezusa i Matki Bożej. Każda Tajemnica tzw. dziesiątka składa się z rozważania, modlitw Ojcze Nasz, 10 Zdrowaś Mario, oraz Chwała Ojcu. Można dodać na końcu jeszcze pewne dodatkowe krótkie modlitwy, jednak nie jest to konieczne.

Dlaczego warto odmawiać Różaniec? W ten sposób nie tylko prosimy Matkę Bożą aby modliła się z nami o Pokój, ale przez rozważanie Tajemnic, otwieramy swe serce na Pokój Boży i stajemy się ludźmi którzy wprowadzają Pokój a zatem błogosławionymi. Nie marnujmy czasu, zacznijmy odmawiać Różaniec Święty. Mogą to uczynić wszyscy ludzie dobrej woli, którzy rozumieją że wezwanie Matki Bożej z Fatimy do nawróćenia, pokuty i modlitwy Różańcowej jest w czasach obecnych bardzo aktualne. 

Pozwolę sobie zacytować fragment mądrej książki 
Danuty Kiszczak-Wrońskiej z rozważaniami Różańcowymi pt. "Przez Różaniec do Domu Ojca"
(praktycznie nie do zdobycia nawet w internecie)

"Wystarczy każde odczucie, każde działanie, każdy problem zanurzyć w rozważanych w różańcu tajemnicach życia Jezusa i Maryi, aby znaleźć właściwą odpowiedź na problemy naszego życia"

Do odmawiania Różańca w intencji pokoju na świecie wezwali niedawno biskupi Korei Południowej -  odpowiedzmy pozytywnie na ich apel!

Jak to zrobić? Bardzo prosto, można znaleźć w dowolnej księgarni katolickiej odpowiednie dla siebie książeczki z rozważaniami Różańcowymi, zaopatrzyć się w Różaniec i zacząć się modlić.

Czytelnikom mojego bloga proponuję też nowoczesną formę odmawiania Różańca (zwłaszcza początkującym) wraz z internetem.

Najpierw znajdujemy w siecie odpowiednie rozważania różańcowe. Niestety nie udało mi się wyszukać rozważań nt. pokoju, może znajdzie któryś z czytelników i podeśle w komentarzu?

(link przeniosę do bloga jeśli taka będzie Wola Boża a komentarz opublikuje lub nie w zależności od życzenia autora)

1.Rozważania s. Anny Marii Pudełko (dla kobiet)

2. Rozważanie ks. Marka Dziewieckiego

3. Rozważanie egzorcysty ks. Gabriela Amorth

Następnie wybieramy część 
Różańca którą chcemy odmawiać. Z kolei słuchamy śpiewanego (link) lub mówionego (na odpowiedni dzień tygodnia link) Różańca i czytamy (lub słuchamy) rozważania. Zaczynamy od słuchania wprowadzenia, następnie rozważanie 1 części, i dalsze słuchanie, itd.

Do części bolesnej odmawianej w piątki i we wtorki
wydaje mi się że nie pasuje wersja śpiewana.

(Uwaga -  Jutro 15 sierpnia 2017 a.D. z racji Święta Wniebowzięcia Matki Bożej wypada odmówić część chwalebną)

Zmiana następuje zawsze po modlitwie: 

"Chwała Ojcu i Synowi 
 i Duchowi Świętemu!
 Jak była na początku,
 teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen"

Po ostatniej tajemnicy (piątej) słuchamy jeszcze
modlitwy Pod Twoją Obronę...

Niech to będą nasze pierwsze kroki w walce o pokój, potem z modlitwy wyniknie działanie.
Pokój i Dobro!
Ten wpis czytano 156 razy.
Odsłon: 39940
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Lipiec 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »