Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Wykorzenić nienawiść...
0

Wykorzenić nienawiść...

Wykorzenić nienawiść…

Skąd się bierze nienawiść? Ktoś powiedział że pochodzi ona z ludzkiego serca. Ziarnem z którego wyrasta nienawiść jest poczucie krzywdy i oburzenie na niesprawiedliwość która nas dotyka. Nienawiść ma pięć poplątanych korzeni: brak przebaczenia, brak miłości Boga i bliźniego, zazdrość i pogarda. Nienawiść potrafimy przezwyciężyć gdy dzięki Łasce Bożej przebaczamy w swoim sercu naszym nieprzyjaciołom. Dopiero wtedy możemy podjąć skuteczną pracę nad budowaniem pokoju i sprawiedliwości, zwyciężając zło Dobrem.


Jak wykorzenić nienawiść? To proste – żyć miłością i przebaczeniem. To odpowiedź uniwersalna.

A co konkretnie robią katolicy w tym kierunku?

Stowarzyszenie Rafael nakręciło ostatnio film o przebaczeniu i prosi o pomoc w jego promocji. Wkrótce ten film "Największy Dar" będzie w kinach. 
Oto strona filmu: http://najwiekszydar.pl/

Natomiast pewien młody ksiądz katolicki Salwatore Tumino napisał dwie niewielkie książeczki. W pierwszej z nich "Jezus uzdrawia Twoje Serce od smutku do radości" przestawia także katolickie poglądy na wiele spraw (niewierzący mogą się z nimi nie zgadzać). Natomiast istotę tej książeczki stanowi gruntowna analiza nienawiści i sposobu w jaki można sobie z nią poradzić, aby nie niszczyła nas od wewnątrz. Druga książeczka "Czcij Ojca Swego i Matkę Swoją" dotyczy problemu przebaczenia swoim Rodzicom.

Chętnie przekażę za darmo te książeczki albo wybraną z nich trzem pierwszym osobom które zgłoszą się w komentarzu. Można też nabyć je samodzielnie korzystając z linków. Zachęcam do tego serdecznie wszystkie osoby które mają problem z przebaczeniem krzywdy, która im się stała lub co gorsza dzieje się (nie tylko katolików).

Oczywiście przebaczenie nie oznacza że należy pozwolić się krzywdzić, ale jest wyrzeczeniem się nienawiści i pragnienia zemsty.

Tutaj moja opinia nt. programu szkolnego walki z "mową nienawiści" (link)

Ten wpis czytano 270 razy.
Odsłon: 82533
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Kwiecień 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »