Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Stary Niedźwiedź   Zapraszam na Marsz Świętości Życia...
0

Zapraszam na Marsz Świętości Życia...

Marsz świętości życia

W niedzielę 2 kwietnia 2017 roku, przez ulice Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia. Rozpoczął się od Mszy Świętych w Katedrze Warszawsko-Praskiej oraz Katedrze Warszawskiej o godzinie 11.00. Następnie o 12.40 wyruszył z Placu Zamkowego do Bazyliki Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Na marszu wszyscy obrońcy życia mile widziani - Życie jest święte!!!

Oto pisane na gorąco, sprawozdanie z Marszu. Pogoda była piękna, na Marsz Świętości Życia pojechałem środkami komunikacji miejskiej. Gdy przybyłem parę minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej, Katedra Warszawsko-Praska była wypełniona przez tłumy uczestników Marszu. Mszę Świętą sprawował Ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk. Po Mszy Świętej zaczął formować się marsz, na przedzie szły rodziny z dziećmi których było bardzo wiele. Panowała świąteczna, radosna, i taka swobodna atmosfera. Wszyscy witali się serdecznie, przybijali piątki, śpiewali i skandowali hasła. Motywem przewodnim Marszu było słowo dziękuję. Przedewszystkim dziękowaliśmy za życie, ale także za wiarę, nadzieję i miłość które pomagają sensownie żyć. Hasła i transparenty niosły istotną treść. Mnie najbardziej podobał się transparent "Matka i Dziecko - Dwa życia - Dwa serca". Została odśpiewana pieśń  Wojownicy Pana
(to jest link, można posłuchać). Dochodząc do Placu Zamkowego pobiegłem szybko po czekoladowe zające dla dzieci z Domu Samotnej Matki i delicję dla ich dzielnych mam. Podziwiam je za odwagę i miłość do dzieci. cdn niżej. 

Marsz świętości życia

 
Następnie Marsz był kontynuowany, na czele marszu szedł ksiądz Biskup Kardynał Kazimierz Nycz. Zwróciłem uwagę na dwóch młodych ludzi, którzy nazwali Marsz Procesją, dostrzegłem w ich oczach żal i gniew - kontrastowało to z pogodnymi uczestnikami marszu. Wydaje mi się że niektórzy ludzie po prostu nie chcą lub nie potrafią być szczęśliwi i gdy widzą innych pogodnych i radosnych ogarnia ich zazdrość. A tak niewiele potrzeba aby otworzyć się na Miłość Bożą i odnaleźć pokój serca... Pod pałacem prezydenckim minęliśmy Młodych Demokratów czytających konstutucję, a w niej także jest zapisane że Państwo nasze gwarantuje każdemu ochronę życia. Po modlitwie Anioł Pański marsz został rozwiązany.
Organizatorzy szacują frekwencję na 7.000 osób. Zapraszam za rok. A wcześniej na marsz w obronie życia i rodziny o podobnym przesłaniu.

Link do strony z petycjami w obronie Pana Boga, wolności sumienia i dzieci poczętych


Link do źródła informacji
Ten wpis czytano 134 razy.
Odsłon: 36885
Stary Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Marzec 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »