Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   (A5) Wracamy na spotkanie w Katedrze
0

(A5) Wracamy na spotkanie w Katedrze

Link na początek tekstu (A1)

Spotkanie w katedrze św. Floriana zakończyło krótkie przemówienie księdza biskupa Henryka Hosera. Ksiądz Biskup zacytował urywek z ostatniej księgi Starego Testamentu. Zawiera ona zapowiedź nadejścia Mesjasza w obrazie Wschodzącego Słońca. Wypełnienie tej obietnicy stanowi narodzenie Jezusa Chrystusa tak poetycko zapowiedziane w pieśni Zachariasza (która stanowi fragment z Ewangelii św. Łukasza):

Pieśń Zachariasza

(...)
„Jego ludowi dasz poć zbawienie przez odpuszczenie grzechów

Dzięki serdecznej litości naszego Boga

Z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce

Aby oświecić tych co mieszkają w cieniu śmierci

Aby nasze kroki skierować na drogę pokoju”


A zatem naszym Słońcem jest Pan Jezus. Znajdowało to wyraz w sposobie projektowania średniowiecznych katedr, były one zwrócone zawsze w kierunku wschodu słońca i rankiem słońce przez specjalnie zaprojektowane okno rzucało swe promienie na ołtarz. Ksiądz biskup Henryk Hoser zachęcał zgromadzonych aby wszelkie swoje problemy rozwiązywać wpatrując się w Jezusa Chrystusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosił też o przeczytanie po powrocie do domu Ewangelii o wypędzeniu przekupniów ze Świątyni.

 Ciąg dalszy tekstu... (A6) "Trzecie spotkanie na Stadionie Narodowym" link

Ten wpis czytano 312 razy.
Odsłon: 66869
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Luty 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     
zobacz wszystkie wpisy »