Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Kocham Cię jak Irlandię... (Modlitwa i Czyn)
0

Kocham Cię jak Irlandię... (Modlitwa i Czyn)

Alert! Ogłaszam biało-zielony piątek 25 maja 2018 roku w Irlandii, w Polsce i na całym świecie. 
Zachęcam aby najbliżesze 3 dni czwartek, piątek i sobotę, stały się naszymi "dniami uważności"... Wszystko czyńmy z miłości ofiarowując w intencji zwycięstwa dzieci poczętych w referendum w Irlandii. Co można ofiarować?

Modlitwę (tą codzienną i dodatkową o tym poniżej)
Rzetelne wykonanie pracy zawodowej (dobrej)
Rzetelne wykonanie obowiązków domowych i innych.
Post (w tym od fb, komputera komórki - oczywiście po rozpowszechnieniu tej akcji)
Jałmużnę niekoniecznie finansową, wszelkie dobre uczynki. Uśmiech w tramwaju, w pracy.
Milczenie (np. gdy gadulstwem przeszkadzamy w pracy). Dobre słowo...  Dobry odpoczynek...
Rezygnacja z pozornej i płytkiej rozrywki...
Po prostu wszystko...  „...nic naprawdę nic nie pomoże jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości..."!
A dlaczego?

Ekolodzy to ludzie szlachetni, wrażliwi, na piękno przyrody, cierpienie roślin, zwierząt… Czy jednak pozostaną Oni nieczuli na cierpienie Dzieci Poczętych? Pewnie tak, jeśli nie przeczytają tego tekstu… W ruchu ekologicznym powszechne jest przekonanie o świętości życia. Głosił je na przełomie XIX i XX wieku wybitny ekolog Albert Schweitzer. Podziela je obecnie wielu wybitnych ekologów w tym Profesor Henryk Skolimowski. Czy jednak droga Czytelniczko (drogi Czytelniku) odważysz się wyciągnąć z tego przekonania konkretne i logiczne wnioski? Jeśli bowiem każde życie jest święte, to święte jest także życie Dziecka Poczętego, rozwijającego się pod sercem swojej Matki. A zatem warto i trzeba go bronić gdy jest zagrożone… Dotyczy to także dzieci poczętych słabych i chorych!

Orężem w tej walce jest miłość i modlitwa. W Irlandii wydaje się obecnie ogromne pieniądze na tumanienie społeczeństwa. Celem jest skreślenie z Konstytucji tego kraju gwarancji prawnej ochrony Dzieci Poczętych. Irlandczycy prosili Polaków o modlitwę… A zatem także polskich Ekologów. Jednak o ile się nie mylę, większość z nich nie wie co jest istotą modlitwy, ani nie potrafi się modlić… Jak temu zaradzić? Jest na to sposób, możesz Droga Czytelniczki i Drogi Czytelniku nauczyć się modlić.

Istotą modlitwy jest miłość, nie chodzi tu o bezmyślne klepanie paciorków, ale otwieranie się na Miłość Bożą, która przez modlitwę spływa do naszych serc. A zatem najważniejsza jest modlitwa sercem. Jedną z modlitw, którą odmawiać mogą nie tylko katolicy jest Różaniec zwany Kapeluszem Najświętszej Maryi Panny… , Najpierw warto się z nim trochę oswoić, Tutaj (link) dwie wersje śpiewano-mówione Różańca (do wysłuchania każda wersja około 35 minut) **) Następnie można odmówić cały Różaniec odwiedzając blog "Uśmiech Boga" i podążając ścieżką poetycko-różańcową (wiersz, rozważanie, modlitwa – wydaje się że potrzeba na to 20 do 30 minut czasu dziennie)
Ten wpis czytano 538 razy.
Odsłon: 82545
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Kwiecień 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »