Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Niedźwiedź   Ryzykowna walka z „mową nienawiści”
0

Ryzykowna walka z „mową nienawiści”

Babcie do Różańca. Chrzestni do roboty. Rodzice do pokojowej walki o dzieci!

Łyżka dziegciu może zatruć beczkę miodu. Obawiam się że tak jest z lansowanym obecnie programem edukacyjnym walki z mową nienawiści.


Wiadomo, że nienawiść jest czymś złym. Natomiast „mowa nienawiści” jest pojęciem rozmytym i względnym. Może za nią być uznane nawet mówienie prawdy z miłością, czy braterskie ostrzeżenie przed grzechem. Prawdziwą przyczyną nienawiści jest brak miłości Boga i bliźniego oraz brak przebaczenia i życzliwości.

Pisałem o tym niedawno na moim blogu w tekście "Wykorzenić nienawiść"

Po zapoznaniu się z tym krótkim opracowaniem można mieć wątpliwości co do wpływu programów szkolnych mających na celu walkę z „mową nienawiści” na dzieci. Wygląda na to, że promowana jest w ramach tego programu ideologia gender, sprzeczna z chrześcijańską wizją małżeństwa i rodziny oraz świata.

Co robić? Jak chronić dzieci?

Rodzice mogą pobrać rodzicielskie oświadczenie wychowawcze i przekazać je za pokwitowaniem w sekretariacie szkoły oraz wychowawcy dziecka.

https://ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/Rodzicielskie_oswiadczenie.pdf

Jeśli znasz jakiś rodziców chrześcijańskich to proszę daj im znać, może to być bardzo cenna informacja, która pomoże w dobrym wychowaniu dzieci.

Na ten sam temat można przeczytać tekst na stronach polskiego oddziału Human Life International: "Budowanie cywilizacji życia czy walka z mową nienawiści?"

Uwaga Alert: Można podpisać dwie petycje w obronie Warszawskich dzieci przed demoralizacją
zgodną z normami WHO:

Do Pani Minister Edukacji Anny Zalewskiej

oraz

Do Pana Prezydenta Warszawy Rafałą Trzaskowskiego


Warto też zapoznać się z akcją „Chrońmy dzieci...” w ramach której można uzyskać anonimowo informację o organizacjach działających na terenie szkoły dziecka, oraz zgłosić interwencję w wypadku naruszenia praw rodziców do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanym systemem wartości. Organizatorem tej akcji jest Fundacja "Ordo Iuris"

http://www.chronmydzieci.info/

Ten wpis czytano 319 razy.
Odsłon: 82531
Niedźwiedź
Warto głosić Ewangelię Życia oraz Cywilizację Miłości. Jest tu List otwarty do prof. Henryka Skolimowskiego "Stary niedźwiedż mocno śpi albo wyważanie bramy do Zbawienia..." oraz esej "Dwie Katedry (jak skutecznie chronić środowisko duchowe)" powiązane linkami oraz zachęty do zmieniania świata na lepsze...
<< Kwiecień 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »